Etykiety

poniedziałek, 5 stycznia 2015

Książeczka dźwiękowa „Muzykalne baletnice”http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/452863/
Książeczka dźwiękowa „Muzykalne baletnice” wyd. Olesiejuk

Bycie księżniczką lub baletnicą jest marzeniem wielu dziewczynek. Tańce, przebieranie w piękne suknie, a do tego odpowiednia muzyczna oprawa i wędrówka w świat wyobraźni, który może być połączony z czytaniem. „Muzykalne księżniczki” to piękna książka z kartonowymi stronami, twardą okładką z mieszaną fakturą i błyszczącymi elementami oraz ośmioma melodiami do słuchania podczas lektury lub tańców inspirowanych ilustracjami.

„Muzykalne księżniczki” to świetna propozycja do dzieci. Nie tylko przyciąga uwagę wyglądem i dźwiękami (my kochamy wszelkie dźwiękowe książeczki), ale również zachęca do ruchu oraz śpiewania lub nucenia. Dzięki licznym przyciskom i pięknym ilustracjom nasze pociechy chętniej sięgną po nią i będą oswajać się ze światem książek.

Książka doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku zdrowych dzieci, ale również tych posiadających zaburzenia rozwojowe. Zmusza do dopasowywania melodii do obrazka (ćwiczenie spostrzegawczości), zachęca do ruchu w rytm muzyki oraz do nucenia (ważne przy zaburzeniach rozwoju mowy), a także zachęca do naśladowania. Może być ona dobrym wstępem do zajęć ruchowych dziecka z rodzicami. Proponowane przez baletnice pozy są łatwe do odtworzenia. Warto również do zabawy z książką wykorzystać lalki. Takie zabawy są bardzo ważne u dzieci ze zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi, a także u kilkunastu miesięcznych maluchów. W przypadku przedszkolaków uzupełnieniem "Muzykalnych baletnic" są "Małe baletnice. Naklejkowa zabawa", które będą ćwiczyły spostrzegawczość oraz motorykę małą (posługiwanie się dłońmi).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza