Etykiety

czwartek, 8 stycznia 2015

Rafał Wejner "O zielonych ludkach" oraz "O syrence Lence"http://www.bajdaraj.com/oferta
Rafał Wejner, O zielonych ludkach oraz O syrence Lence, Poznań „bajdaraj”
Czasami by wywołać uśmiech trzeba niewiele – to wie każdy, kto ma do czynienia z dziećmi. Innym razem małe problemy urastają do rangi światowych katastrof. Jak nauczyć dziecko patrzenia na emocje z boku i umiejętności panowania nad nimi? Proces jest długotrwały, a czasami dziecięce zachowania przenosimy do życia dorosłego, ponieważ w naszym życiu zabrakło nauczyciela, który pokazałby nam, że nie taki straszny diabeł jak go malują.
http://www.bajdaraj.com/oferta
Pierwsze kroki w świecie emocji stawiają już w ciągu pierwszych miesięcy. Wtedy uczą się wyrażać swoje potrzeby za pomocą płaczu. Następnie przychodzi czas mowy i wówczas wielu rodziców ma problem, ponieważ pierwotna komunikacja często trwa bardzo długo. Proces ten mogą przyspieszyć odpowiednie lektury i nastawienie rodziców. Świetnie wpisują się tu książeczki wydawnictwa „bajdaraj” „O syrence Lence” oraz „O zielonych ufoludkach”. Razem z bohaterami odkryją one, że utracone przedmioty można zamienić innymi i nie rozpaczać z powodu straty wcześniejszego tylko kontynuować zabawę. „O zielonych ludkach” otwiera dzieci na inność oraz wzajemne pomaganie sobie. Odmienne od bohaterów zielone ludziki to bardzo sympatyczne istotki, które mają mały problem: brakuje im paliwa, a dzięki dziecięcym słodyczą mogą wrócić do domu.
Książki są pięknie ilustrowane, krótkie i zgrabne rymowanki z przesłaniem stają się doskonałym uzupełnieniem tematów do rozmów oraz pozwolą naszym pociechom na ćwiczenie pamięci. Polecam je wszystkim przedszkolakom. Książki mogą być przydatne w terapii dzieci ze spectrum autyzmu. „Zielone ludki” nakłaniają do zawierania nowych znajomości i otwartości wobec innych, a „O syrence Lence” przekonuje maluchy, że jeden przedmiot może być zastąpiony przez inny, co może być małym krokiem do zwalczania nawyków. Możemy naszym pociechom zaproponować zabawę polegającą na wskazaniu czym można zastąpić przedmiot/schemat i nadal będzie mógł się świetnie bawić.
Polecam również
http://annasikorska.blogspot.com/2015/01/ksiazeczki-edukacyjne-wydawnictwa.html

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza