Etykiety

piątek, 9 stycznia 2015

Randy Alcorn "Odważni"


https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Beletrystyka-chrzescijanska/Odwazni
Randy Alcorn, Odważni, tł. Iwona Janiak, Poznań „Święty Wojciech” 2014
„Odważni” to – poza opowieścią o policyjnych akcjach – historia o ojcach i tym, co są w stanie zrobić dla dobra swoich dzieci. Ilu bohaterów tyle podejść: od całkowitego angażowania się w życie rodzinne i gotowości w każdym momencie na poświęcenie życia dla ratowania potomka po całkowitą niechęć do spotykania dzieci oraz przyczynienie się do rozpadu rodziny. Dbanie o najbliższych utrudnia praca, która wymaga bardzo dużego zaangażowania (coś o współczesnych zabieganych rodzicach bojących się o swoje zatrudnienie), które ma się przenosić na sferę rodzinną. Uświadamianie stróżów prawa, że to od nich zależy, jakie będą ich dzieci nie zawsze wywołuje odpowiedni skutek. Przerażające statystyki dotyczące przestępczości wśród młodzieży wychowującej się bez ojców mają motywować, ale codzienność nie ułatwia im zadania.
Powieść oparta na scenariuszu Alexa i Stephena Kendricków nie posiada zbędnych opisów. Język jest prosty, akcja szybka, dzięki temu pędzimy od rozdziału do rozdziału w zawrotnym tempie i dajemy się wciągnąć w kolejne wydarzenia z życia bohaterów. A nie jest ono łatwe. Nie zabraknie tam samobójstw, gangów, pościgów za przestępcami, śmierci dzieci i innych tragedii. Znajdziemy tam również obrazy spokojnych rodzin, które borykają się z problemami finansowymi, ale zawsze trzymają się razem. przez różnorodność charakterów bohaterów każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie. „Odważni” poruszają wszelkie problemy, jakie możemy spotkać na co dzień. Całość zostaje podsumowana listą proponowanych tematów do dyskusji, dzięki czemu książka stanie się świetną lekturą na zajęcia dotyczące postaw ludzkich.
„Odważni” to powieść o bardzo szybkiej akcji, z jaka mamy do czynienia we filmach akcji. Polecam wszystkim, którzy szukają lekkiej, wciągającej od pierwszych stron lektury. Szczególnie powinna spodobać się mężczyznom oraz młodzieży.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza