Etykiety

czwartek, 29 stycznia 2015

Mandy Hale "Singielka. Życie i miłość z nutką śmiałości"https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Poradniki/Wychowanie-i-psychologia/Singielka-Zycie-i-milosc-z-nutka-smialosci
Mandy Hale, Singielka. Życie i miłość z nutką śmiałości, tł. Jagoda Meissner, Poznań „Święty Wojciech” 2015
Samotne osoby po trzydziestce postrzegane są, jako te, którym się nie udało. Co miało się udać? Znalezienie partnera/partnerki. Wielka kariera, własne szczęście, samospełnienie mogą być przyćmione przez konieczność ciągłego odpowiadania na pytania o związki. O ile mężczyźnie jeszcze uchodzi bycie samotnym w tym wieku (zawsze przecież może znaleźć młodszą kobietę do wspólnego życia) to płeć piękna atakowana jest zewsząd przepisami na to jak rozkochać, zatrzymać i uwodzić mężczyznę, a jak któraś nie widzi w tym sensu to zostanie poinformowana, że po trzydziestce 90% jej jajeczek znika, więc rośnie prawdopodobieństwo bezpłodności. Żeby tego było mało wartość kobiety mierzy się dokonaniami jej małżonka. A co kiedy go nie ma? Czy wtedy kobieta musi być nieszczęśliwa?
Mandy Hale proponuje nam inne spojrzenie na „problem” samotności. Singielka to dla kobieta szczęśliwa, rozumiejąca swoje potrzeby i niezadowalająca się związkiem bez uczuć. Dowiemy się od niej, dlaczego czasami lepiej poczekać z angażowaniem się w związki, dlaczego nie kontynuować toksycznych znajomości i nie wracać do przeszłości tylko cieszyć się chwilą i być otwartą na uczucie: „Niezależnie od tego, czy i jak skończy się wasz związek, zawsze warto podjąć ryzyko w miłości. Lepiej położyć własne uczucia na szali i odejść, niż być zanadto ostrożnym.
„Singielka” pisana jest w stylu poradnikowym. Czytelniczki i czytelnicy (myślę, że samotni mężczyźni też znajdą tu coś dla siebie) będą mogli zaakceptować swoją samotność, doświadczenia wcześniejszych związków i nauczą się cenić innych. Dążenie do własnego ideału dobra jest bliskie hinduizmowi. Książka powstała na podstawie prowadzonego przez autorkę bloga, który powstał przez jej doświadczenia, odczucia i potrzeby duchowe.
Tę lekturę polecam szczególnie nastolatkom, wśród których coraz większym obciachem jest nieposiadanie partnera. Jest to bardzo dobry poradnik dla kobiet w każdym wieku.  Ciągłe dążenie do zaspokajania potrzeb innych sprawia, że przestajemy myśleć o sobie, a przez to i cenić. Lektura na pewno pomoże niejednej kobiecie spojrzeć nieco inaczej na własne życie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza