Etykiety

czwartek, 28 kwietnia 2016

Katarzyna Siedlanowska "Zabawy przedszkolaków w świecie wesołych zwierzaków. 3-4 lata" il. Marek Bachmatiuk

http://wydawnictwoniko.pl/ksiazka/zabawy-przedszkolakow-w-swiecie-wesolych-zwierzakow-dla-dzieci-w-wieku-3-4-lat.html?swdCmsNiko=26ocma37qi9654k4jcmcvjjou5
Katarzyna Siedlanowska, Zabawy przedszkolaków w świecie wesołych zwierzaków. 3-4 lata, il. Marek Bachmatiuk, Kijewo Królewskie „Niko” 2015
„Zabawy przedszkolaków w świecie wesołych zwierzaków” to zeszyt ćwiczeń pozwalający rozwijać i utrwalać umiejętności ważne w dalszej nauce dziecka, zdobywaniu samodzielności i rozumieniu świata. W książeczce poza ćwiczeniami znajdziemy wiele naklejek urozmaicających zabawę. Ćwiczenia mają różny poziom trudności. Niektóre polegają na narysowaniu kilku kresek, inne wymagają skupienia, spostrzegawczości lub dłuższego siedzenia nad kolorowanką, dorysowywania lub doklejania przedmiotów, liczenia. Wśród wielu interesujących ćwiczeń mojej córce najbardziej do gustu przypadły ćwiczenia polegające na doklejaniu naklejek tak, aby obrazki były takie same. Zwykle miała problem ze wskazaniem czym różnią się ilustracje i ku memu zaskoczeniu nie miała problemu z odpowiednim rozmieszczeniem naklejek. Takie delikatnie modyfikowane ćwiczenie na koncentracje pozwala nam wykryć czy dziecko ma problem ze spostrzegawczością czy raczej z rozumieniem polecenia. W ćwiczeniach znalazłyśmy też interesujące zadania polegające na przyklejaniu przedmiotów w odpowiednie miejsca, dopasowywanie w pary, kojarzenia przedmiotów z innymi, sprawdzające wiedzę o świecie.
Często polecenia zmuszają do łączenia technik (doklejania i rysowania), dzięki czemu zadanie staje się dla przedszkolaka bardziej interesujące. Różnorodność zadań, stopniowalność poziomu trudności sprawia, że poszczególne zadania są kolejnymi małymi wyzwaniami dla dziecka, przez co oswaja się z wykonywaniem coraz trudniejszych poleceń.
Zeszyt ćwiczeń doskonale sprawdzi się też w terapii, kiedy musimy ćwiczyć spostrzegawczość, sprawność manualną, umiejętność logicznego myślenia, orientację przestrzenną, motorykę małą i rozbudzać zainteresowanie światem.
Wielkim plusem jest estetyczna szata graficzna. Ładne ilustracje zwierząt, żywe kolory sprawiają oraz odpowiedni rozkład ćwiczeń sprawiają, że zeszyt ćwiczeń staje się atrakcyjny dla dzieci.
Książeczkę polecam dzieciom w wieku wczesnoprzedszkolnym.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz