Etykiety

czwartek, 7 kwietnia 2016

Nowości Wydawnictwa Święty WojciechPiosenka
Chris Fabry
336 stron, 140 x 210 mm, oprawa miękka, ISBN 978-83-7516-864-8
Cena 35,00 zł
Życie Jeda w ogromnym stopniu ukształtowały muzyka i błędy jego sławnego ojca. Jed chce zaśpiewać własną, całkowicie odmienną piosenkę, lecz jej melodia i słowa wydają się nieuchwytne, a marzenia o karierze muzycznej – nie do spełnienia. Ale wszystko zmienia się, kiedy muzyk spotyka na swojej drodze Rose. Pod wpływem miłości do córki właściciela winnicy tworzy pełną emocji piosenkę. Ma nadzieję, że stanie się ona kluczem do sławy. I wtedy przychodzi pokusa, ta sama, która wiele lat wcześniej zwiodła jego ojca…
Jed i Rose wyruszają we wspólną podróż, podczas której będą badać granice złożonej sobie nawzajem przysięgi.
Książka napisana na podstawie scenariusza Richarda L. Ramseya.
Chris Fabry  opublikował ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci i dorosłych, m.in. W każdej chwili dnia. Za swoje powieści zdobył wiele nagród. Miłośnicy jego twórczości mogą odwiedzać stronę www.chrisfabry.com.
Richard L. Ramsey od początku swojej drogi zawodowej miał znaczący wpływ na rozwój niezależnego kina teksańskiego. Jego filmy krótkometrażowe, stworzone wspólnie z bratem, odnosiły sukcesy na różnych festiwalach.

Witraże z Chartres
96 stron, 210 x 285 mm, oprawa miękka, ISBN 978-83-7516-961-4
Cena 20,00 zł
Niezwykła książka do kolorowania dla dorosłych!
Witaj w świecie niezwykłych witraży z gotyckiej katedry w Chartres. Dzisiaj to ty nadajesz im barwy. W książce oprócz ponad 50 ilustracji do pokolorowania znajdziesz również cytaty biblijne, które przybliżą ci przedstawione tu wydarzenia i pomogą kontemplować tajemnicę Chrystusa.
Wydawnictwo Świętego Wojciecha poleca nową serię -  Na osi czasu.
To seria beletrystyczna, przybliżająca czytelnikom świat biblijny oraz początki chrześcijaństwa. Jej główne atuty to wiarygodne portrety psychologiczne, wielowymiarowi i wyjątkowi bohaterowie, dbałość o realia epoki, a przede wszystkim dynamiczna narracja. To książki, które czyta się jednym tchem.
Pierwsza książka z nowej serii  Na osi czasu - Judasz Tosci Lee
340 stron,150 x 235 mm, oprawa twarda, cena 35,00 zł
Złodziej. Kłamca. Zdrajca… Przyjaciel?
Tosca Lee, wielokrotnie nagradzana pisarka, autorka licznych bestsellerów, zagląda do serca i umysłu Judasza – człowieka, którego imię stało się synonimem zdrajcy. Pyta: co skłoniło go do wydania Jezusa? I pozwala nam spojrzeć na czyn Judasza w świetle jego oczekiwań oraz w kontekście świata i kultury, w jakich przyszło mu żyć. Pozwala odczuć ówczesne wołanie całego narodu – o wolność, o zbawienie,  o prawdziwego Mesjasza. I obawy tego narodu, bo przecież tylu mesjaszów już zawiodło ich nadzieje.
Judasz to powieść wizjonerska, a zarazem historycznie dokładna w przedstawieniu tła społeczno-politycznego tamtych czasów. To mistrzowska narracja, która wyszła spod pióra  jednej z najbardziej utalentowanych pisarek naszych czasów.
Patroni:
TV Republika, TV Historia, Radio Plus, Przewodnik Katolicki,  Mówią wieki, W sieci historii, Fronda, KAI, Opoka
Nagrody:
ECPA Awards Banquet
Christian Book Award 2014 w kategorii “Fikcja
Zobacz spot video:
Konkurs: Kup książkę i wygraj 1 z 10 czytników Kindle!
Więcej na www.swietywojciech.pl, zakładka Aktualności.
Recenzja:
Tosca Lee jest mistrzynią fabuły. Ma serce poety, umysł naukowca i wyobraźnię powieściopisarza. Te trzy cechy stopiły się w harmonijną całość, dzięki której powstała dająca do myślenia, niepokojąca i poruszająca serce opowieść o najsławniejszym zdrajcy w historii. Judasz należy do tych książek, która nieprędko, jeśli w ogóle, przestanie zajmować myśli.
Josh Olds, Life Is Story

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz