Etykiety

poniedziałek, 24 października 2016

"Para zza ściany" Shari Lapena

Anne i Marco po powrocie z urodzinowej kolacji u sąsiadów odkrywają, że ich sześciomiesięczna córeczka została porwana. Z każdą upływającą chwilą pojawiają się kolejne hipotezy, z których każda jest bardziej szokująca od poprzedniej.Udane połączenie powieści obyczajowej z ostrym thrillerem, trzymająca w napięciu intryga, panowanie nad literackim tworzywem i ciekawe chwyty kompozycyjne - a to wszystko w debiutanckim thrillerze autorki! Shari Lapena zdecydowanie wyrasta na nową gwiazdę gatunku.
Para zza ściany
Shari Lapena
Komu zaufasz, jeśli nie możesz zaufać najbliższym…
Wszystko zaczęło się od kolacji u sąsiadów…
Wstrząsający debiut, pełna napięcia książka o młodej parze i z pozoru zaprzyjaźnionych z nią sąsiadach – są w niej zmienne nastroje, kłamstwa, zdrady oraz tajemnice pomiędzy mężami i żonami…Anne i Marco Conti zdają się mieć wszystko – odwzajemnianą miłość, cudowny dom i śliczne dziecko, Corę. Ale pewnej nocy, kiedy przebywają na kolacji u sąsiadów, maleńka Cora znika z ich domu. Podejrzenia natychmiast skupiają się na rodzicach. Prawda o porwaniu niemowlęcia jest jednak znacznie bardziej skomplikowana…W domu odgrodzonym od świata stopniowo wychodzi na jaw, co się naprawdę wydarzyło. Detektyw Rasbach wie, że przerażona para coś ukrywa. Z kolei Anne i Marco odkrywają, że w ich małżeństwie są sekrety, które trwają już od wielu lat. Dzień po dniu wychodzą na światło dzienne kolejne wstrząsające tajemnice – oszustwa, dwulicowość i niewierność, a czytelnik wstrzymuje oddech aż do szokującego finału.

„Akcja doskonale skonstruowana do ostatniego drobiazgu, książka ostra jak brzytwa. Para zza ściany pozostaje w pamięci długo po przeczytaniu ostatniej strony”.
Harlan Coben, autor bestsellera "Odnaleziony"

„Prawdziwi mężczyźni czytają powieści napisane przez kobiety. Z powodu książek takiej jak ta. Zaufajcie mi”.
Lee Child, autorka bestsellerowej serii o Jacku Reacherze

„Dotąd myślałem, że powiedzenie »przeczytać jednym tchem« to frazes. A jednak jest prawdziwe!”
Linwood Barclay, autor thrillera "Bez śladu"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz