Etykiety

poniedziałek, 24 października 2016

"CHŁOPIEC ZWANY GWIAZDKĄ" MATT HAIG (ILUSTRACJE CHRIS MOULD)

Chcielibyście poznać niewątpliwy hit dla dzieci na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia? Przedstawiam "Chłopca zwanego Gwiazdką" Matta Haiga, z ilustracjami Chrisa Moulda.
W Polsce książka ukaże się po raz pierwszy 7 listopada, ale prawa do jej wydania wykupiono już w 22 krajach. Skąd to zainteresowanie? Bowiem, któż by nie chciał poznać prawdziwej historii Świętego Mikołaja, pełnej magii i fascynujących przygód. Dlatego zapraszam również Ciebie w podróż po Dalekiej Północy.
CHŁOPIEC ZWANY GWIAZDKĄ - MATT HAIG (ILUSTRACJE CHRIS MOULD)
Uwierz w niemożliwe! Oto prawdziwa historia Świętego Mikołaja.
Jeśli jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że rzeczy niemożliwe nie istnieją, natychmiast odłóż te książkę. Są w niej bowiem wyłącznie rzeczy magiczne i niemożliwe. Jesteś wciąż z nami? To dobrze. (Elfy byłyby z ciebie dumne.) W takim razie zaczynajmy…
W małej chatce w głębi Finlandii mieszka Mikołaj. Chłopiec żywi się czerstwym chlebem, a jego jedyną zabawką jest lalka wyrzeźbiona z rzepy. Mimo to jest radosnym i szczęśliwym dzieckiem, które mocno wierzy w magię. Wszystko zmienia się, gdy jego ojciec rusza na Daleką Północ, by znaleźć dowód na istnienie wioski elfów. Mikołaj zostaje pod opieką okropnej ciotki Karlotty, która zrobi wszystko, by tylko uprzykrzyć mu życie. Gdy po trzech miesiącach tata nie wraca do domu, chłopiec wyrusza na jego poszukiwania. Nie wie jeszcze, że właśnie zaczyna największą przygodę swojego życia...
Skąd się wziął Święty Mikołaj? Jak doszło do tego, że człowiekowi udało się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? No i kto wymyślił, by wszystkie dzieci z całego świata w Święta Bożego Narodzenia dostawały prezenty? Jeśli jesteś ciekawy tych odpowiedzi (wiem, że jesteś – wszyscy jesteśmy!), wyrusz z nami w tę fascynującą, świąteczną podróż.
„Zabawna i wzruszająca! Moje dzieci też były zachwycone”
Yann Martel,
autor Życia Pi
„Matt Haig napisał najbardziej uniwersalną, ponadczasową świąteczną opowieść, jaką czytałem w przeciągu ostatniej dekady”
Stephen Fry,
brytyjski aktor i komik
Oto książka, która zrobiła prawdziwą furorę na świecie. W ciągu miesiąca w Wielkiej Brytanii sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy, prawa do jej wydania kupiły 22 kraje, a jej ekranizacji podjął się producent m.in. Paddingtona i Hotelu Marigold.
Matt Haig – wielokrotnie nagradzany autor powieści dla dzieci, otrzymał m.in. The Smarties Book Prize i The Blue Book Award. The Guardian nazwał jego twórczość „zabawną, mądrą i niezwykle uroczą”, a The New York Times ogłosił go „pisarzem o wielkim talencie”. Jego książkami zachwycili się m.in. Jeanette Winterson, Joanne Harris, Patrick Ness, Ian Rankin and SJ Watson.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz