Etykiety

poniedziałek, 3 października 2016

Robert Dzwonkowski "Wędrówki zwierząt"http://www.awm.waw.pl/1134,Wedrowki-zwierzat-
Robert Dzwonkowski, Wędrówki zwierząt, il. Shutterstock, Raszyn „AWM” 2016
Dzieci uwielbiają obserwować przyrodę, zadawać pytania, dowiadywać się o życiu zwierząt, wzroście roślin. Na każdym etapie życia poznawanie to wygląda nieco inaczej. Przedszkolaki świetnie czują się jako obserwatorzy, nieco starsze dzieci coraz częściej sięgają po książki, z których mogą dowiedzieć się nie tylko o najbliższym świecie. „Wędrówki zwierząt” Roberta Dzwonkowskiego to interesująca propozycja zarówno dla pierwszej, jak i drugiej grupy. Niedługie informacje, duża czcionka, prosty język oraz wiele interesujących zdjęć, mapek pozwala na zainteresowanie najmłodszych czytelników tą lekturą.
W książce znajdziemy informacje zarówno o wędrówkach zwierząt, jak i roślin. Wśród fauny są karibu zwane reniferami, muchołówka szara, podróżniczek, piecuszek, rusałce osetniku, zmierzchnica trupia główka, antylopy gnu, motyle monarchy, gile, jemiołuszki, jery, lemingi, sowy śnieżne, lisy polarne, kolibry i wiele, wiele innych. Poza krótką informacją o wędrówkach, rozprzestrzenianiu się mali czytelnicy dowiedzą się różnych ciekawostek. Jedną z wielu jest to jaki wpływ miała budowa kolei na rozprzestrzenienie się stonki, która na początku wcale nie była miłośniczką ziemniaków i występowała w niewielkich ilościach.
Całość oprawiono w solidną oprawę, wzbogacono pięknymi zdjęciami, dzięki czemu po książkę mogą sięgać zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie nauczania początkowego. Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu tekstu, dużej czcionce, atrakcyjnej oprawie, pięknym, barwnym zdjęciom książka przyciąga małych czytelników. Dzięki niej nasza pociecha zdobędzie wiele cennych informacji o świecie, pozna różne gatunki zwierząt, odkryje jak bardzo sprytne są też rośliny walczące o przetrwanie.
Zdecydowanie polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz