Etykiety

niedziela, 16 października 2016

trochę sercaTo, że jest coraz zimniej każdy z nas już zauważył. My po wczorajszym spacerze wróciłyśmy do domu wymrożone. Na szczęście mamy ciepły dom, ciepłe ubrania, ale są ludzie i zwierzęta, którzy nie mają. W czasie robienia porządków pamiętajmy o nich. W Polsce istnieje wiele punktów dla ludzi i zwierząt bezdomnych. W takich miejscach przydatne są koce, pościele, ręczniki, ciepłe ubrania. To, z czego nie korzystacie, co czasami zagraca szafę może komuś uratować życie. NIe wyrzucajcie dobrych rzeczy do kontenerów ze śmieciami, ponieważ wtedy już nikt z nich nie skorzysta, trafią na wysypisko i zaśmiecą naszą planetę. Wkładajcie takie rzeczy do specjalnych kontenerów na odzież, aby miała szansę pomóc potrzebującym, oddawajcie do domów samotnej matki, noclegowni dla bezdomnych, schronisk dla zwierząt. Zima to najtrudniejszy czas dla nich wszystkich.
W okolicach Góry i Leszna jest Schronisko Dla Zwierząt Henrykowo, są też Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie. A potrzebne jest wszystko: od kasz, makaronów, suchych karm, piłek do zabawy (najlepiej sprawdzają się takie od tenisa, futbolu, koszykówki), starych misek plastikowych i metalowych (ważne, by nie były dziurawe),stare prześcieradła, ręczniki, pościele, koce, kołdry. Zwierzętom nie przeszkadzają sprane wzorki, dziurki. Przydają się też wkłady do wózków dziecięcych (jeśli wózek już jest niesprawny to taki wkład dla dzieci od 0-6 m warto dać jako legowisko dla psów zamiast wyrzucić do śmieci). Ważne, aby miały ocieplone budy, ma czym leżeć.
Jeśli Wasze psy nie chcą jeść określonej karmy to nie wyrzucajcie do śmieci tylko przekazujcie to takich placówek. Czasami nasze domowe zwierzaki są wybredne, a te w schronisku zjedzą wszystko, co dostaną.
W komentarzach podawajcie adresy i fp schronisk, które takiej pomocy potrzebują. Będzie nam łatwiej zadbać o słabszych.
Proszę też o udostępnianie tego apelu, aby każdy mógł sobie przypomnieć, że wcale nie musi przeznaczać dużo pieniędzy, aby pomagać innym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz