Etykiety

czwartek, 6 października 2016

Anna Rogulska "Jedz dla dwojga, nie za dwoje. Poradnik kobiety w ciąży"http://ksiegarnia.pwn.pl/Jedz-dla-dwojga-nie-za-dwoje,616322166,p.html
Anna Rogulska, Jedz dla dwojga, nie za dwoje. Poradnik kobiety w ciąży, Warszawa „PZWL” 2016
Większość kobiet miewa w swoim taki okres, kiedy uważamy, że jedzenie dużych porcji jest bezkarne, a otoczenie zachęca do spożywania dodatkowych porcji przez mówienie „Teraz musisz jeść za dwoje”. Często zapominamy, że mamy jeść nie za dwoje, ale dla dwojga, ponieważ rozwijające się w nas życie nie jest jeszcze duże i nie potrzebuje takiej samej ilości kalorii jak my, ale za to potrzebuje odpowiedniej dawki składników.
„Jedz dla dwojga, nie za dwoje. Poradnik dla kobiet w ciąży” Anny Rogulskiej to interesująca lektura dla każdej przyszłej mamy. Czytelniczki dowiedzą się w jaki sposób komponować swoje posiłki, aby dostarczyć dziecku odpowiednich składników, zadbać o własne zdrowie, samopoczucie oraz urodę. Poza praktycznymi radami każda z nas znajdzie w tej książce przepisy, które będzie mogła wykorzystać także w czasie karmienia piersią oraz na co dzień. Znajdziemy tam też listę produktów, które należy unikać (a jest dość spora i nie ogranicza się do alkoholu, ale znajdą się na niej produkty uchodzące za zdrowe). Całość podsumowano radami w jaki sposób radzić sobie z wieloma dolegliwościami oraz chorobami.
Publikacja może okazać się bardzo przydatna nie tylko dla kobiet w ciąży, ale każdego, kto z nas chce odżywiać się zdrowo, dbać o swoje ciało, samopoczucie. Całość bardzo przejrzysta, prosta, a niewielkich rozmiarów książka może towarzyszyć nam w każdym miejscu (bez problemu zmieści się w torebce). Nie znajdziemy w niej pięknych ilustracji lub zdjęć tylko najważniejsze informacje. Myślę, że jest to jeden z lepszych poradników tego typu. Wielkim plusem jest to, że autorka na co dzień zajmuje się planowaniem diet nie tylko dla ciężarnych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz