Etykiety

wtorek, 11 października 2016

OSTATNIA EDYCJA THE ARTISTS | 15.10 (sobota), godz. 19 | Reduta Banku Polskiego

PO RAZ OSTATNI!!!
THE ARTISTS
KONCERTY I PROJEKTY DŹWIĘKOWE ARTYSTÓW SZTUK WIZUALNYCH
4. EDYCJA
15 października (sobota), godzina 19
ul. Bielańska 10
WSTĘP WOLNY
The Artists to jednodniowy festiwal poświęcony muzycznym i dźwiękowym projektom realizowanym przez artystów sztuk wizualnych. Artyści zaproszeni do udziału w tegorocznej edycji zostali wyłonieni w drodze otwartego międzynarodowego konkursu – open call. W ten sposób chcieliśmy uwzględnić liczne projekty nadsyłane już od pierwszej edycji i otworzyć festiwal na twórców młodego pokolenia.
Czwarta edycja The Artists tradycyjnie odbywa się poza Zachętą, różni się jednak od poprzednich charakterem: odchodzimy od letniej, plenerowej atmosfery i następujących po sobie koncertów na rzecz bardziej eksperymentalnych projektów, performansów oraz projekcji odbywających się równolegle z występami scenicznymi w nowym miejscu — Reducie Banku Polskiego
Tegoroczna jesienna odsłona festiwalu będzie ostatnią! Jest więc także swego rodzaju podsumowaniem jego istnienia – z planowanym internetowym wydawnictwem archiwalnych nagrań.
Artyści i projekty wybrane w konkursie: 
ANAHITA ALEBOUYEH
BRUD
DANIIL GALKIN
FLORA QUARTET
HUMANINSTRUMENTAL
KRZYSZTOF TOPOLSKI AKA ARSZYN
KATHRYN ZAZENSKI I OLGA MYSŁOWSKA
MARTE GUNNUFSEN
MICHAEL DUDECK
MICHAŁ SOSIŃSKI
NAGROBKI
RICHARD GRANDMORIN
THE FLUTES
WSZYSTKO
oraz
After Party: DANIEL MALONE AKA DJ LazZZY SuzZZN
The Artists to festiwal poświęcony muzycznym i dźwiękowym projektom artystów sztuk wizualnych, odbywający się poza przestrzenią galerii sztuki. Tytuł nawiązuje do popularnych nazw zespołów muzycznych takich jak np. The Cars, The Beatles czy The Doors, nasuwając skojarzenie z gwiazdorskim światem muzyki popularnej i rządzącymi nim mechanizmami. Program festiwalu obejmuje zróżnicowane postawy sceniczne, począwszy od punka, popu, rocka, poprzez folk, po muzykę elektroniczną, eksperymentalną i noisową. Zaproszeni artyści regularnie koncertują, nagrywają płyty i teledyski, biorą udział w ważnych światowych festiwalach, a ich muzyka trafia do rozgłośni radiowych.
kuratorzy: Katarzyna Kołodziej, Magda Komornicka, Stanisław Welbel
organizator: Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki
W ZAŁĄCZNIKU SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU.
ZAPRASZAMY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz