Etykiety

środa, 31 maja 2017

"I jak tu się dogadać ?!" Bogdan de Barbaro i Danuta Kondratowicz

Rodzina na zakręcie. Mężczyźni w opałach, a kobiety ruszają po swoje. A im dalej tym trudniej. Najwyższa pora coś z tym zrobić.
Poradnik dla zagubionych w rodzinie, a także o potrzebnych kłótniach i dobrych rozmowach, upartym mężu, niezadowolonej żonie, obrażalskiej siostrze i zbuntowanym dziecku.
Takiej książki jeszcze nie było. Zapowiada się psychologiczny hit!
Poradnik o tym, jak żyć w rodzinie i nie zwariować.
Definicja jest prosta: rodzina to podstawowa komórka społeczna. Rzeczywistość już taka prosta nie jest. Rodzina to przede wszystkim skomplikowany system relacji i emocji, z którymi jej członkowie nie zawsze potrafią sobie poradzić. Wystarczy błahy powód, a między małżonkami wybucha kłótnia, brat nie może porozumieć się z siostrą, teściowa nie znajduje wspólnego języka z synową.
Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest kontakt z psychoterapeutą. Za drzwiami gabinetu, wylewane są żale i pretensje, padają mocne słowa, ale ludzie uczą się ze sobą rozmawiać, zyskują perspektywę drugiej osoby i próbują ułożyć od nowa rozsypane puzzle. Bo kochać to nie wszystko, trzeba się na tę rodzinną miłość mocno napracować… Światowej sławy psychoterapeuta Bogdan de Barbaro wraz z  dziennikarką Danutą Kondratowicz przedstawiają typowe i nietypowe sytuacje, do jakich może dojść w rodzinach. Poznając historie prawdziwe oraz te stworzone na potrzeby książki, warto się zastanowić, nad swoim życiem rodzinnym, nad tym co w nim dobre i gdzie być może popełnia się błędy. I w końcu dogadacie się ze swoimi bliskimi.
Książka Bogdana de Barbaro i Danuty Kondratowicz pokazuje, na czym polega siła rodzinnych relacji, jak razem żyć, rozwijać się, wspierać i… śmiać.
Bogdan de Barbaro i Danuta Kondratowicz I jak tu się dogadać ?!
Jestem psychiatrą psychoterapeutą, terapeutą rodziny. Mam za sobą ponad czterdzieści lat pracy w zawodzie. Jestem dziennikarką. Interesuję się psychologią, psychoterapią oraz rozwojem osobistym na tyle, że podjęłam studia podyplomowe w tej dziedzinie. Stoję na początku drogi. Przy pracy z profesorem poczułam, co to znaczy różnić się i dzięki temu się wzbogacać. To właśnie jest jednym z przesłań naszej książki.
Patrz na rodzinę i doświadczaj jej z zaciekawieniem i cyrkularnie, bądź neutralny, szukaj hipotez, ale czasem je zlekceważ, nie bądź nudny ani dziwaczny, odkryj, że twoja rodzina nie jest doskonała, ale jest najlepszą z możliwych, zgódź się na to, że każdy ma swoją opowieść. A przede wszystkim: szanuj drugiego. A potem… rób, co chcesz.
Bogdan de Barbaro i Danuta Kondratowicz
Prof. BOGDAN DE BARBARO – psychiatra i psychoterapeuta. Kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi szkolenia dla psychoterapeutów i terapeutów rodzinnych.
DANUTA KONDRATOWICZ – absolwentka politologii. Obecnie w TVN24 piastuję funkcję sekretarza programowego, od wielu lat prowadzi również serwisy informacyjne. Pasjonatka psychologii i rozwoju osobistego. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza