Etykiety

środa, 31 maja 2017

Spotkanie z Panem Poetą 1 czerwca

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na spotkanie z Panem Poetą, autorem książeczki „Kura, co tyła na diecie”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 1 czerwca o godz. 10:00 w księgarni BookBook (ul. Hoża 29/31) w Warszawie. Wstęp wolny. 
"Kura, co tyła na diecie" rozpoczyna cykl dowcipnych książeczek, które polubią czytelnicy od lat trzech do stu trzech. Każda z nich brawurowo i z humorem pokazuje jakąś naszą przywarę. "Kura, co tyła na diecie" w krzywym zwierciadle przedstawia współczesną "modę na szczupłość" i podporządkowanie życia dietom. Takiej modzie ulega nasza bohaterka, ale jako łakomczuch ponosi klęskę za klęską. 
Ta książka uczy i bawi. Kolejne pokusy i niby-drakońskie diety ("dieta cud: keks i miód") rozśmieszą nie tylko dzieci, ale i mamy oraz ciocie. A morał opowieści (że jesteśmy, jacy jesteśmy, a najważniejsze, że się komuś, kto nas kocha, podobamy) – skutecznie uczy zarówno akceptacji siebie, jak i niezależności w myśleniu. 
Wesołe i łatwo zapadające w pamięć wierszyki Pana Poety, ubarwione wieloma świetnymi ilustracjami Joanny Młynarczyk, to po prostu kwintesencja radości wspólnego rodzinnego czytania.
Pan Poeta to największy, bo prawie dwumetrowy, bajkopisarz. Autor zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. Pana Poetę znajdziecie na: www.panpoeta.pl
Krótka historia o wydaniu serii książeczek o ptakach uczących tolerancji:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza