wtorek, 20 listopada 2018

Magazyny dla młodych czarodziejek: "Mia i ja" i "Winx"


Ulubieni bohaterzy dziecięcych seriali w książkach i czasopismach? Jak najbardziej! Wczoraj opowiedziałam Wam o lekturach dla młodszych dzieci. Dziś czas na uczniów i dwa magazyny pozwalające przenieść się do świata magii „Mia i ja” i „Winx”. Zaletą obu jest to, że bohaterki mają silne osobowości, przeżywają niezwykłe przygody, w których magia odgrywa dużą rolę. Takie regularne podsuwanie tekstów do czytania o ulubionych postaciach zachęci dzieci do czytania, a poza tym będą mogły wzbogacić swoją kolekcję magicznych gadżetów, na moment poczuć się jak bohaterka animowanego świata oraz stworzyć interesujące prace, rozwiązać zagadki, zainspirować się stylizacjami. Dzięki tej rozmaitości młode czytelniczki nie mają czasu na nudę, a ich wolny czas pełen jest wyzwań. Każde z tych czasopism to dwumiesięcznik nieprzekraczający kwoty 10 zł. W cenie tej otrzymamy czasopismo i dwa gadżety pozwalające urozmaicić zabawę i doskonale wzbogacające zestaw dodatków do ubrań.
W październikowo-listopadowym „Magazynie Mia and Me. Mia i ja” znajdziemy piękną bransoletkę Mii oraz śliczny wisiorek w kształcie serca. Poza tym, że wygląda on ładnie, subtelnie i doskonale pasuje do każdego stroju ma on niezwykłe magiczne właściwości: może migotać w trzech trybach. Dzięki temu u nas doskonale sprawdza się jako dodatek na kurtkę: nie dość, że piękny to jeszcze jesteśmy lepiej widoczne na drodze.
W czasopiśmie znajdziemy historie z dreszczykiem. Bohaterki opowieści znajdują niezwykłą rzecz w lesie. Opowieść urywa się w momencie, kiedy napięcie na rozwiązanie zagadki jest największe. Opowieść oczywiście jest kontynuowana kilkanaście stron dalej. Nim czytelnicy tam dotrą będą mieli okazję rozwiązać wiele ważnych zagadek ćwiczących nie tylko spostrzegawczość i logiczne myślenie, ale i rozwijających twórcze podejście do wyzwań. Dalej znajdziemy komiks z przygodami w Centopii, w której inwentaryzacja będzie punktem wyjścia do wielkiej przygody związanej z jednorożcem słońca. W środku nie zabraknie pięknego plakatu do ozdobienia pokoju, konkursów z bardzo interesującymi i rozwijającymi nagrodami, poleceń ciekawych zestawów edukacyjnych, lektur pozwalających bohaterom przenieść się w świat magii.
Do tego sporo w nim ciekawostek o bohaterach, ich przygodach. Pod pozorem opisu zjawisk w magicznym świecie młodzi czytelnicy wzbogacą swoje słownictwo oraz dowiedzą się wielu ciekawostek o zwierzętach, Tym razem jest dowiemy się  różnych rodzajach koni: od dzikich, przez udomowione po mechaniczne. Młode czytelniczki dowiedzą się również w jaki sposób samodzielnie zrobić swój magiczny organizer, dzięki czemu będą mogły ćwiczyć umiejętności manualne. Ponad to redaktorzy zachęcają do dzielenia się wynikami prac, na których można znaleźć bohaterów serialu wykonanych różnymi metodami.
Z kolei w „Winx Club” znajdziemy piękne tatuaże oraz etui na telefon. Piękne, złote wzory staną się ciekawym dodatkiem na skórze do codziennych strojów, a etui nie tylko pozwoli odmienić zwykły telefon w serialowy gadżet, ale pozwoli też zabezpieczyć go przed upadkami. 
„Winx Club” To zdecydowanie czasopismo do nieco starszej grupy odbiorców. Znajdziemy tu nie tylko więcej tekstu, ale i trudniejsze zagadki: łamigłówki wymagają nie tylko większego skupienia, spostrzegawczości, ale i cierpliwości. W końcu prawdziwe agentki muszą ciągle się rozwijać, uczyć nowości i być naprawdę bardzo uważne. Z tego powodu także komiksy wzbogacono o zagadki sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem (ważna umiejętność w szkole). Ponad to pojawiają się tu testy pozwalające na lepsze poznanie samej siebie, odkrycie swoich słabych i mocnych stron.
W rubryce „Sama radość” młode czytelniczki poznają historię wrotek i łyżworolek. Razem z bohaterkami wyruszymy też na poszukiwanie Atlantydy, dzięki czemu zdobędziemy wiele ciekawostek o starożytnej i współczesnej Grecji. W czasopiśmie tradycyjnie nie może zabraknąć konkursu z interesującymi nagrodami. To zadanie na pewno pozwoli dzieciom na rozwijanie wiary w siebie, zachęci do podejmowania kolejnych wyzwań.
Myślę, że sięganie po czasopisma z ulubionymi bohaterami to najlepszy sposób na zachęcenie dzieci do czytania. Zachęcam do kupowania aktualnych numerów. Kolejny numer „Mii i ja” w sprzedaży już od 29 listopada, a „Winx” od 31 grudnia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz