Etykiety

poniedziałek, 25 października 2021

Opowiem Wam bajkę o biedzie bogaczy

Zmiłuję się nad Wami- oczekującymi bajki o miłośniku PiS-u i w końcu będzie kolejny odcinek. Byłoby więcej, bo każdą sprawę na bieżąco o skomentować potrafi, na wszystkim się zna. Wiadomo: wszechstronni specjaliści to rzecz cenna, ale miałam wrażenie, że może za bardzo przesadzam z tym spisywaniem (utrwalaniem) dialogów, że może zachęcam kogoś do prześladowania jakiejś grupy, a nie taka moja intencja, bo może i partii nie lubię (nie lubię żadnej), ale daleka jestem od szydzenia z ludzi. Bardziej chciałam opowiadać o postawach, wiarach, zaciemnieniu umysłu przez propagandę telewizyjną, bo nawet najwszechstronniejsi "specjaliści" nie są na nią odporni. Baa, im wszechstronniejszy "specjalista" tym łatwiej poddaje się propagandzie.
-Pani, tyle narzekają na inflację, na to, że rząd drukuje pieniądze, a on przecież dobrze chce dla nas. Każdy chce 500+, a nie myśli skąd to ma się wziąć. No trzeba dodrukować. To jasne jest. - Tłumaczy mi miłośnik Pisu.
-Inflacja sprawi, że będziemy biedni.
-My, pani to już jesteśmy biedni. Dzięki PiS-owi troszkę mniej biedni. Za to te pazerne bogacze będą biedne i to jest piękne - uświadamia mnie rozmówca.
-Jak oni będą biedni to nas nie będzie na nic stać. Oni nie staną się biedni tylko po to, żebyśmy my byli bogatsi tylko pod warunkiem, że my będziemy lepszymi, bardziej posłusznymi niewolnikami. Ktoś tam mówił, że Polacy mają być w takiej sytuacji, żeby za miskę ryżu chętnie pracować.
-A widzi pani. W końcu do pani dotarło, że Tusk chce z nas niewolników niemieckich zrobić. - Wyjaśnia mi miłośnik Pisu.
Przez chwilę nie wiedziałam jak on tę pisowską miskę ryżu połączył z Tuskiem. Olśniła mnie znajoma, która uświadomiła mnie, w jakim kontekście TVPis pokazuje Tuska: Mówiącego coś, że coś ma być dla Niemiec...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz