Etykiety

wtorek, 24 listopada 2015

Christophe Cazenove i William Maury "Sisters. Tom 2: Będzie zabawa"

Christophe Cazenove i William Maury, Sisters. Tom 2: Będzie zabawa, tł. Maria Mosiewicz, Warszawa „Egmont” 2015
Kolejny tom „Sisters” pojawił się w sprzedaży. „Będzie zabawa” pokazuje nam starcia i wielką miłość sióstr, które wspólnie przeżywają niezwykłe przygody, unikają wykonywania poleceń rodziców, ale jednocześnie potrafiących ze sobą rywalizować, a wszystko w imię zasady: „Kto się czubi ten się lubi”. Historie o siostrach Wendy i Marine to krótkie scenki z życia. Każda zawiera zaskakujące zakończenie, ripostę, przerysowanie rzeczywistości. Dzięki Marinie nieświadomie źle odczytującej różne rzeczy czytelnik staje się świadkiem wielu zabawnych sytuacji. W tym tomie pozornie kładziony jest nacisk na modę i rozrywkę, ale wszystko w kontekście lekkiego wyśmiania osób podążających za trendami, a do tego pokazują, że zwykłe czynności (takie jak sprzątanie) może przerodzić się w dobrą zabawę. Wszystko zależy od nastawienia.
Komiks czyta się niesamowicie szybko, a krótkie scenki sprawiają, że można po niego sięgnąć w każdym miejscu i czytać na wyrywki. Przeważają jednostronne historie lub jeden znaczący obrazek pokazujący zabawną sytuację. Każda nowa opowieść nie ma tytułu. Zamiast niego na górze strony niewielki, czarno biały znaczek, wskazujący nam motyw przewodni.
Dużym plusem komiksu są ciepłe kolory, dużo zabawy, prosta kreska i świetnie zilustrowane emocje i charaktery. Ze względu na pokazywanie wielu emocji jest to świetny komiks do wykorzystania w terapii dzieci i młodzieży z autyzmem.
Komiks na pewno zachęci do czytania dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza