Etykiety

poniedziałek, 2 listopada 2015

Cazenove, William "Sisters. 1: Podobieństwo rodzinne" il. Williamhttps://sklep.egmont.pl/komiksy/humor/p,podobienstwo-rodzinne-tom-1,11270.html
Cazenove, William, Sisters. 1: Podobieństwo rodzinne, il. William, Warszawa „Egmont” 2015
Największe przyjaciółki i najwięksi wrogowie? To muszą być siostry. Każda bardzo kocha drugą, ale na co dzień są wobec siebie złośliwe, podkradają rzeczy, wykorzystują potknięcia drugiej, będącej wzorem idealnej urody i zachowania. Posiadanie młodszej lub starszej siostry nie jest łatwe. Przekonują nas o tym bohaterki komiksu „Sisters. Podobieństwo rodzinne”. Mimo licznych kłótni dziewczyny potrafią współpracować np. w czasie przygotowania stołu do kolacji dla rodziców. W ferworze czyszczenia najlepszych naczyń, komponowania dekoracji zapominają o jedzeniu. Odkryją, że mycie naczyń, robienie porządków, planowanie przyszłości może być przyjemne, a siostra może pomóc w przekonywaniu rodziców, że nowe ubrania na kolejny sezon są niezbędne.
Scenki przybliżające nam świat Wendy i Marine nie posiadają długiej, skomplikowanej fabuły. Życie sióstr ujęto w jednostronicowe pełne humoru scenki, dzięki czemu będzie to świetna lektura dla początkujących czytelników. Komiksy z serii „Sisters” polecam uczennicom szkoły podstawowej.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza