Etykiety

niedziela, 1 listopada 2015

Janson F. Wright "Szczęście do wzięcia"http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=433
Janson F. Wright, Szczęście do wzięcia, tł. Zbigniew Kasprzyk, Kraków „WAM” 2015
Louise Jansen to prosta i dobra kobieta w średnim wieku. Bycie sprzątaczką stało się dla niej prawdziwą misją, przez co o domy klientów dbała jak o własny. Nie szukanie lepszego miejsca na tym świecie, brak wielkich ambicji oraz nie zainteresowanie księciem z bajki spowodowało, że przez wiele lat żyła samotnie. Jej życie uległo całkowitej przemianie pewnej Wigilii, kiedy nieznana kobieta podrzuciła jej swoją córkę. Próba uchronienia dziecka przed agresywnym ojcem sprawia, że Louise zyskuje niezwykłą córkę.
Głęboka wiara w dziewczynkę, ciągłe wspieranie, sprawiają, że udaje jej się spełnić marzenia o byciu najlepszą dziennikarką. Pomaga jej w tym jeszcze odkrycie fascynującej historii „wigilijnego słoika” niosącego pomoc potrzebującym. Czasami są do biedni ludzie, innym razem biedni emocjonalnie i duchowo.
„Szczęście do wzięcia” to bardzo prosta i optymistyczna historia o ludziach, którzy niesionym dobrem starają się odmienić świat. Po latach prekursorzy tradycji odkryją jak wiele dobra można uczynić małym gestem. Książkę polecam miłośnikom lekkiej, pozytywnej literatury.

1 komentarz:

  1. Piękna książka i cudowna akcja;) Oby więcej takich;)

    www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń