Etykiety

sobota, 7 listopada 2015

"Krzysztoforek"http://www.mhk.pl/krzysztoforek
Dzięki Wydawnictwu Muzeum Historycznego Miasta Kraków odkryłyśmy interesujące czasopismo dla małych odkrywców. „Krzysztoforek” w każdym numerze zabiera swoich czytelników w podróż po innej tematyce. Do nas trafiły numery przybliżające uroki krakowskich ogrodów i parków oraz zabierające nas w świat królów.
Autorzy w numerze opisującym miejską zieleń oprowadzą dzieci po historii tworzenia terenów zielonych w mieście, przybliżą postać bardzo ważnego dla każdego dziecka doktora Henryka Jordana, prekursora obecnych placów zabaw. Poza opowieściami i podróżami w czasie, dowiadywania się czym była woda sodowa, syfon, jak wyglądał ogród botaniczny, Błonia, Planty mali czytelnicy znajdą wiele interesujących zadań dostosowanych do wieku i umiejętności dzieci (np. propozycja narysowania lub opisania) pozwalających rozwijać umiejętności w domu i w szkole. Autorzy zadbali o rozwój wielu umiejętności: wyobraźni przez planowanie średniowiecznego ogródka ozdobnego mnichów, rozwiązywanie rebusów, pomysłów na zabawy, wymyślanie rymów, orientacji przestrzennej.
Dzięki „Krzytoforkowi” zabierającemu nas w świat władców mali czytelnicy dowiedzą się czym są insygnia władzy, co się z nimi stało, jak przebiegała uroczystość koronowania, czym jest Barbakan, brama triumfalna, gdzie znajdowała się pierwsza stolica Polski, jak wygląda jeden z najcenniejszych zabytków znajdujących się na Wawelu i dlaczego jest taki ważny, od kiedy organizuje się paradę smoków. Ponad to dzieci znajdą tam wiele ćwiczeń rozwijających spostrzegawczość, pamięć, mierzących poziom koncentracji, dowiedzą się o interesujących imprezach w mieście.
Wielkim plusem „Kszysztoforka” jest przekazywanie dużej wiedzy w prosty sposób, przeplatanie czytanek ćwiczeniami i brak reklam (to jest niespotykane w komercyjnych czasopismach).
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza