Etykiety

czwartek, 5 listopada 2015

Zbigniew Dobosz "Kalendarz adwentowy"http://siedmiorog.pl/kalendarz-adwentowy.html#yt_tab_products3
Zbigniew Dobosz, Kalendarz adwentowy, Wrocław „Siedmioróg” 2015
Wykonywanie papierowych ozdób, zabawek, pomocy dydaktycznych pozwala na ćwiczenie zdolności manualnych, motoryki małej, a w większych pracach i motoryki dużej. Do tego zachęcamy dziecko do koncentrowania się na jednej rzeczy, co bardzo dobrze wpłynie na umiejętność dłuższego skupienia się, niezbędnego w szkole. Ważne, aby rozwijanie tych sfer kojarzyło się dziecku z zabawą, aby mogło wywiesić efekty swojej pracy oraz regularnie z niej korzystać.
Świetnym pomysłem na przedświąteczną zabawę jest wykonanie „Kalendarza adwentowego”, do którego wykonania mali odkrywcy nie potrzebują kleju i nożyczek. Wystarczy powyrywać z szablonów elementy, pozaginać w odpowiednich miejscach, poskładać (tu może być potrzebna pomoc dorosłego), powiesić na ścianie i uczyć się na nim cyfr przez ich pokazywanie. Każdy kartonik z datą zawiera religijne przesłanie, które można wykorzystać w domowym pogłębianiu wiary.
„Kalendarz adwentowy” przewidziany jest dla dzieci od 3-6 roku życia. Uważam jednak, że lepiej sprawdzi się u dzieci od 4-9 roku życia ze względu na konieczność łączenia elementów, która dla młodszych dzieci może być troszkę za trudna. Starsze dzieci będą mogły bardziej samodzielnie korzystać z kalendarza i cieszyć się z samodzielnego wykonania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza