Etykiety

poniedziałek, 30 listopada 2015

"Zeszyt ozdób bożonarodzeniowych" il. Dorota Fic

Zeszyt ozdób bożonarodzeniowych, il. Dorota Fic, Wrocław „Promocja” 2013
Wszelkiego rodzaju święta są doskonałym pretekstem do zabaw z wycinankami, kolorowankami, papierem. Tworzenie pięknych dekoracji pozwoli dziecku na rozwinięcie wyobraźni, ćwiczenie umiejętności manualnych oraz kształtowanie estetyki i poczucia konieczności otaczania się przedmiotami pięknymi. Samodzielne wykonywanie ozdób pozwala na wzmacnianie wiary w siebie i zachęca dziecko do podejmowania prób samodzielnego działania. Ponadto wywieszona na widok ozdoba każdego dnia pozwala na przypomnienie, że nasza pociecha ciągle się uczy i dzięki ciężkiej pracy robi duże postępy.
Do naszych rąk trafił „Zeszyt ozdób bożonarodzeniowych” doskonale wpisujący się w zbliżające się święta. Znajdziemy w nim bardzo gruby, śliski papier z namalowanymi pięknymi wycinankami, które można powiesić na firance czy choince, aby otoczenie nabrało świątecznego klimatu. Wzory zaproponowane przez Teresę Warzechę , Aleksandra Hada i Dorotę Fic staną się doskonałym wzorem do samodzielnego projektowania ozdób. Poza kilkoma zawieszkami znajdziemy tam miniaturową szopkę betlejemską, przy której będziemy mogli sobie opowiadać świąteczne historie oraz baśnie.
Zeszyt doskonale sprawdzi się jako materiał do pracy z uczniami pierwszych klas szkoły podstawowej. Młodsze będą potrzebowały pomocy rodzica w czasie wycinania.
2 komentarze:

 1. Nie przypuszczałam, że te wycinanki takie tanie :)
  Będziemy się przedświatecznie bawić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki i ćwiczenia z Siedmiorogu i Promocji są tanie i interesujące. Można bardzo dobrze wykorzystać je też do terapii

   Usuń