Etykiety

niedziela, 1 listopada 2015

Jania Shipper "7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju" il Frederic Tessierhttp://siedmiorog.pl/7-opowiesci-o-rycerzu-czarodzieju-i-ksieciu-dobrodzieju-klub-malych-czytelnikow.html
Jania Shipper, 7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju, il Frederic Tessier, Wrocław „Siedmioróg” 2013
Bycie synem kowala i cukierniczki utrudnia w robieniu kariery rycerza. Na drodze do sławy stają Zbyszkowi dziwne zbiegi okoliczności: nieszczęśliwe zasypanie mąką i przez to przestraszenie władcy Jana III Lękliwego, pojawienie się Brunera von Barbarossy, przekonanie księcia, że smok na jego widok wyzionął ducha, utwierdzanie się panującego, że siła jego przekonań wpływa na stan gospodarki i zdrowia zwierząt, a jego obecność sprawia, że nawet Olbrzym maleje. Znajomość z piękną księżniczką Wandą nie pomaga w osiągnięciu celu, ale przynajmniej niejednokrotnie pozwala uratować skórę, a może nawet i głowę. Na szczęście po wielu perypetiach, dowodach męstwa Zbyszko może pochwalić się swoją odwagą w czasie najazdu na zamek.
„7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju” Jani Shipper to zbiór zabawnych baśni bogatych w wiedzę historyczną oraz literacką. Mali czytelniczy dowiedzą się m.in. o królowej Jadwidze, poznają małego czarodzieje Merlina. Autorka nie boi się zabawy skojarzeniami jakimi wywołuje w głowie dorosłych Karol Młot w książce pojawiający się jako kowal. W tym zbiorze nie zabraknie tego, co dzieci lubią najbardziej: smoków, księżniczek, trollów, czarów, rycerzy. Całość dopełniają piękne ilustracje, żywy język i niedługie rozdziały. Lekturę polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Szczególnie – ze względu na głównego bohatera - powinna spodobać się chłopcom.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza