Etykiety

poniedziałek, 2 listopada 2015

Jakub Syty "Kubatu. Coś á la balon" il. Przemysław „Surpiko” Surma

https://sklep.egmont.pl/komiksy/humor/p,kubatu-cos-la-balon-tom-2,11276.html
Jakub Syty, Kubatu. Coś á la balon, il. Przemysław „Surpiko” Surma, Warszawa „Egmont” 2015
Ulubione zabawki dzieci są niezwykłe. Większości ludzi wydaje się, że kupuje się je w sklepach, ale to tylko pozory. Tak naprawdę tworzy je czarnoksiężnik w swoim niezwykłym pojeździe. Każda skonstruowana tak, aby była tylko i wyłącznie dla określonego dziecka. Ich misja jest bardzo ważna: mają zapewnić spokojny sen swojemu przyjacielowi i monitorować sny, aby móc pozbywać się koszmarów.
Czarnoksiężnik od jakiegoś czasu ma problem z Malwinką, która z nieznanych powodów budzi się w nocy. Zapis przekazywanych informacji przez Dziobato jest niepełny, dlatego trzeba przeprowadzić misję w terenie, sprowadzić Dziobato do bazy i naprawić usterkę. Do akcji wkracza mały Kaj, którego ulubiona maskotka wróciła do Czarnoksiężnika. Razem z Kubatu przeprowadza misję. Odkrywają, że nie latająca maskotka-ptak zazdrości swojej przyjaciółce snów o lataniu i przez to budzi ją. Przed twórcą Dziobato stoi nie lada zadanie. Musi sprawić, że Dziobato znowu będzie najlepszym strażnikiem snów Malwinki.
Ciepłą opowieść o chłopcu, jego maskotce i Czarnoksiężniku, który czuwa nad snami dzieci polecam uczniom szkoły podstawowej. Będzie to doskonała lektura do samodzielnego czytania. Nam komiks bardzo się podoba.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza