Etykiety

niedziela, 22 listopada 2015

Johanna Basford (il.) "Tajemniczy ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartami"

Johanna Basford (il.), Tajemniczy ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartami, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2015
„Tajemniczy ogród” to kolorowanka zabierająca nas w niezwykły świat roślin, zakamarków, owadów, miejsc zachęcających do zabawy, rajskich ptaków, przyciągających oko kompozycji kwiatów, skradających się zwierząt, tajemniczych domków, drzew pełnych życia i pobudzających wyobraźnię. Drugie wydanie ma to czego brakowało pierwszemu: piękne ilustracje wydrukowano jednostronne na bardzo grubym papierze, dzięki czemu można łatwo wyrywać kartki, rysować nie tylko kredkami, ale i długopisami i pisakami. Gotowe, oprawione dzieło może być świetnym prezentem dla najbliższych lub ozdobą naszych ścian.
Poza walorami estetycznymi, technicznymi plusem tego wydania jest format oraz rezygnacja z zadań wkomponowanych w obrazek dla rysujących.
Rysowanie niewielkich szczegółów jest dla dzieci w wieku szkolnych i starszych świetnym ćwiczeniem rąk. Tajemnicze zakamarki, piękne kompozycje sprawiają, że osoba ćwicząca swoje umiejętności manualne nie męczy się tak szybko. Do tego konieczność powracania każdego dnia sprawia, że mniejsi i więksi odbiorcy uczą się cierpliwości i wracania do nieskończonych zadań oraz rozwijają swoją umiejętność koncentracji na zadaniu. Konieczność samodzielnego wymyślania doboru kolorów, możliwość większego fantazjowania niż w tradycyjnych kolorowankach pozwala na rozwinięcie wyobraźni, poczucia estetyki i twórczego podejścia.
„Tajemniczy ogród” polecam każdemu, kto uwielbia widzieć i otaczać się efektami swojej pracy. Szczególnie powinna przypaść do gustu dzieciom oraz młodzieży. Jest to również doskonały materiał terapeutyczny.

1 komentarz: