Etykiety

niedziela, 3 stycznia 2016

Tamara Bolanowska "Zwierzęta leśne. Naklejanki" il. Patrycja Gazda, Marcin Siankiewiczhttp://siedmiorog.pl/zwierzeta-lesne-naklejanki-27200.html
Tamara Bolanowska, Zwierzęta leśne. Naklejanki, il. Patrycja Gazda, Marcin Siankiewicz, Wrocław „Promocja” 2013
Szkolne powodzenia w dużym stopniu zależą od tego w jaki sposób wprowadzimy dzieci w świat nauki. Jeśli tę poważną sprawę potraktujemy jak zabawę i pozwolimy na rozwijanie zainteresowania światem to wyrobimy nawyki podobnego traktowania wiedzy w ten sposób, a przy tym zwiększymy ilość przyswajanych informacji przez nasze dzieci (z pozytywnym nastawieniem łatwiej zapamiętuje się materiał). Nauka spostrzegawczości, trenowanie koncentracji, motoryki małej, przyswajanie wiedzy o otaczającym nas świecie nie musi być nudne. Zbiór ćwiczeń „Zwierzęta leśne. Naklejanki” to zadania przybliżające dziecku takie gatunki leśnych zwierząt. Spotkamy tam wiewiórkę, jeża, dzika, sarnę, lisa, sowę i zająca. Na jednej stronie znajdziemy ciekawostki dotyczące określonego zwierzęcia, a na sąsiadującej ćwiczenie pozwalające rozwijać umiejętność spostrzegawczości, motorykę małą ważną w czasie nauki pisania. Niedługie, interesujące wiadomości i duża czcionka zachęcają dzieci do samodzielnego czytania. Kolorowanka zabiera przedszkolaków i uczniów w świat zwierząt i pomaga przygotować się do lekcji biologii w starszych klasach.
U nas tego typu książeczki cieszą się wielkim powodzeniem, ponieważ zawiera wiele różnorodnych zwierząt, a do tego kolorowanka posiada pola, w których należy wkleić naklejki. Jest to bardzo dobry materiał terapeutyczny pozwalający urozmaicić zwykłe ćwiczenia z puzzlami, wzbogacający ćwiczenia z wymowy o nazwy zwierząt i ich czynności, zachowania, których połączenia liter pozwalają ćwiczyć różne dysfunkcje. Plusem jest połączenie kolorowanki z niedługimi informacjami, dzięki czemu dziecko chętniej będzie wracało do swoich prac, co jest bardzo ważne u maluchów z zaburzeniami społecznymi. Dopisanie pociechy jako współautora ćwiczeń pozwoli podbudować u dziecka wiarę w siebie. Odpowiednie rozmieszczenie informacji i ćwiczeń pozwala również na wywieszaniu prac, możliwości chwalenia się nimi. Na końcu ćwiczeń znajdziemy test z zagadkami, które dzieci mogą wykorzystać w czasie zabawy z rówieśnikami.
Ćwiczenia polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Spędzą przy niej wiele godzin i zdobędą dużo informacji o świecie.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza