Etykiety

sobota, 2 stycznia 2016

papierowe wróżki, elfy, skrzaty i zwierzętaPapierowe zabawki mają w sobie specyficzny urok. Niby odzwierciedlają to, co dziecku znane z książek czy filmów lub otoczenia, co zmusza do użycia wyobraźni, tworzenia obrazów w głowie, zabawy w świecie „na niby”, który przez to jest jeszcze poważniejszy, ważniejszy i lepiej uczący wielu umiejętności. Do tego papierowe zabawki wymagają delikatności, a podczas tworzenia odzwierciedlania wzorów. Z tych powodów książeczki z serii „Zrób to sam” i „Wycinanki” z Wydawnictwa Promocja cieszą się u nas bardzo dużym powodzeniem. Możliwość stworzenia pięknych zabawek bez konieczności posługiwania się nożyczkami, a do tego łatwo wyrywane szablony sprawiają, że już przedszkolaki mogą wykonać piękne zabawki urozmaicające codzienną zabawę.
Wśród szablonów znajdziemy coś dla chłopców i dziewczynek. „Zwierzęta” pozwolą dzieciom stworzyć własne niezwykłe zoo. Będą też świetnym materiałem terapeutycznym uzupełniającym obrazki i plastikowe figurki. Możliwość segregowania zwierząt wykonanych z różnych materiałów pozwoli rozwinąć umiejętność posługiwania się abstrakcyjnymi nazwami.
„Wróżki” oraz „Elfy i skrzaty” będą doskonałym uzupełnieniem czytanek z tymi magicznymi istotami. Możliwość odgrywania scenek z bajek pozwoli na rozwijanie umiejętności językowych, umożliwi zabawę, w której papierowe postaci będą odgrywały role bohaterów znanych z książek.
Szablony polecam każdemu przedszkolakowi. Dzięki nim dzieci mogą twórczo spędzić długie zimowe wieczory, wiosenne zmiany pogody, upały i jesienne pluchy.
Kup szablon:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza