Etykiety

czwartek, 28 stycznia 2016

Monika Hałucha "Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło" il. Anita Graboś

http://nk.com.pl/cyrk-na-kolkach-czyli-jezyk-polski-na-wesolo/2252/ksiazka.html#.Vqnr2lLsvIU

​Monika Hałucha, Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło, il. Anita Graboś, Warszawa "Nasza Księgarnia" 2016
Rozwijanie koncentracji jest bardzo ważnym elementem edukacji. Im dłużej i efektywniej dzieci skupiają się na przygotowanym przez rodziców i nauczycieli materiale tym łatwiej będzie im opanować materiał pozwalający na zdobywanie kolejnych umiejętności. Można tę umiejętność ćwiczyć na wiele sposobów: od skupiania uwagi na płomieniu świeczki, czytaniu coraz dłuższych utworów, rozwiązywania rebusów po wędrowanie wzrokiem po labiryntach i uczenie się nowych związków frazeologicznych. "Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło" Moniki Hałuchy i Anity Graboś to interesujący zestaw ćwiczeń pozwalający na rozwijanie spostrzegawczości, utrzymywanie koncentracji, wzbogacający słownictwo oraz pozwalający na ćwiczenie motoryki małej. Całość wydano w formie blogu z grubymi kartkami do wyrywana dzięki czemu dzieci mogą wyrywać strony i w celu utrwalenia wiedzy, pochwalenia się nowymi umiejętnościami wywieszać swoje prace.
Co znajdziemy w tym niezwykłym bloku? Ćwiczenia z tropienia różnic, różnorodne krzyżówki (od ćwiczących spostrzegawczość, rozwijających słownictwo po tradycyjne z pytaniami), nietypowe kolorowanki i rebusy oraz ilustracje ćwiczące spostrzegawczość i wzbogacające słownictwo, labirynty, zadania ćwiczące umiejętność liczenia i motorykę, odwzorowywanie rysunków, segregowanie podobnych przedmiotów i wiele, wiele innych. Wielkim plusem zadań jest łączenie ćwiczenia różnych umiejętności w czasie wykonywania jednego ćwiczenia. Z każdą stroną trudność zadań wzrasta, dlatego możemy kontrolować jak wiele nasze dziecko się nauczyło.
"Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło" to interesujący zestaw ćwiczeń, który może wzbogacić edukację szkolną lub zapewnić zabawę połączoną z nauka w domu. Interesujące zadania będą świetnym materiałem do wspólnych rodzinnych zabaw. Blok rysunkowy polecam uczniom szkoły podstawowej.
Ćwiczenia zaproponowane przez Monikę Hałuchę i Anitę Graboś są również świetnym materiałem terapeutycznym. Pozwalają dzieciom z różnymi dysfunkcjami na przyjemne ćwiczenia rozwijające umiejętności niezbędne w szkole i pracy.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza