Etykiety

poniedziałek, 27 marca 2017

Craig Gerber, Catherine Hapka "Elena. Tajemnica Avaloru" il. Grace Lee

https://merlin.pl/tajemnica-avaloru-elena-opracowanie-zbiorowe/7417199/?gclid=CjwKEAjw8OLGBRCklJalqKHzjQ0SJACP4BHrPmqotXqL71MiSSU2Gz452_Vczyn1U1bd9YzN9ZxUOBoCAhXw_wcB&gclsrc=aw.ds
Craig Gerber, Catherine Hapka, Elena. Tajemnica Avaloru, il. Grace Lee, tł. Agata Rewilak, Warszawa „Egmont” 2017
Księżniczka Zosia to postać znana przez większość przedszkolaków. Bohaterka serialu animowanego „Jej Wysokość Zosia” (ang. Sofia the First) od czterech lat cieszy młodych widzów kolejnymi przygodami. Niezwykła siedmiolatka mieszka w zamku z mamą, ojczymem Rolandem II oraz przybranym rodzeństwem Amber i Jankiem. W towarzystwie małej księżniczki ludzie czują się wyjątkowi i starają się być lepsi. Każdy odcinek zawiera nową przygodę, kolejne wyzwanie, które Zosia może zrealizować dzięki wsparciu bliskich. Równolegle do filmu powstało bardzo wiele książkowych opowieści o Zosi, dzięki czemu młodzi czytelnicy mogą dłużej cieszyć się przygodami serialowych bohaterów.
Tym razem bohaterka spędza czas w zamkowej bibliotece. Trafia tam na książkę zaginiona księga Avaloru. Kiedy przypomina sobie, że jej amulet też się tak nazywa pojawia się czarodziej przedstawiający się jako Alcazar, nadworny mag Avaloru. Dzięki niemu Zosia poznaje historię Eleny, która musiała stawić czoło czarownicy Shuriki. Przejęta losem uwięzionej księżniczki namawia rodziców na wyjazd. Cała rodzina płynie do Avaloru, gdzie mają znaleźć zwierzęcego ducha, który pomoże im uwolnić Elenę oraz jej rodzinę. W Avalonie wita ich czarownica Shuriki i kanclerz Esteban. W czasie uczty na zamku pojawiają się jaguny podkradające jedzenie ze stołów. Zaniedbane zwierzęta będące symbolem państwa same sobie radzą. Pomagają Zosi znaleźć wnuka Alcazara, który zna zwierzęcego ducha. Dzięki sprytowi i pomocy wielu przyjaciół Zosi udaje się uwolnić Elenę i w królestwie nastaje radość. Ocalona królewna dzięki wsparciu bliskich może mądrze rządzić swoim krajem.
Prostą i przewidywalną opowieść wzbogacono pięknymi ilustracjami doskonale oddającymi stylistykę serialu animowanego i doskonale przyciągają uwagę przedszkolaków. Nowi bohaterzy pozwalają otwartej i pomocnej księżniczce Zosi na realizację jej szczytnych celów. Lektura jest dostosowana do czytelników w wieku księżniczki Zosi oraz młodszych. Duża czcionka pozwoli na stawianie pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu, a znani z serialu bohaterzy zachęcą do pierwszych samodzielnych przygód z książką. Dla młodszych będzie to ciekawa oraz prosta opowieść do słuchania. Piękne ilustracje zachęcą do słuchania i skupienia na tekście.
Książkę formatu A4 oprawiono w solidną, śliską okładkę, a śliskie strony bardzo dobrze zszyto, dzięki czemu lektura jest solidna.
Polecam wszystkim miłośnikom przygód księżniczki Zosi.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz