Etykiety

poniedziałek, 20 marca 2017

G.M. Berrow "My Little Pony. Fluttershy i Fantastyczny Festiwal Futrzaków"http://www.granice.pl/ksiazka,fluttershy-i-fantastyczny-festiwal-futrzakow,5900064
G.M. Berrow, My Little Pony. Fluttershy i Fantastyczny Festiwal Futrzaków, Warszawa „Egmont” 2017
Kolekcja przygód bohaterów animowanego serialu „Little Pony” regularnie poszerza się o nowe przygody, które bardzo szybko trafiają do książek. Do tej pory miałyśmy do czynienie z komiksami z ilustracjami zawierającymi scenki z filmu. Barwne kadry, w których życie bardzo dobrze przyciągają wzrok małych czytelników. Żywa akcja, zmagania bohaterów pozwalają na przeżywanie magicznych przygód. Tym razem trafiła do nas powieść. Młodzi czytelnicy serialu znajdą w niej znane przygody w nieco innej formie, a bohaterką jest żółta klaczka z różową grzywą i małymi skrzydełkami. Słodka i niewinna Fluttershy jak zwykle będzie dbała o to, aby nikogo nie urazić, być miłą. Z tego powodu zostanie wciągnięta w dziwne zadanie.
Fluttershy jest niczym rodzic dla swoich podopiecznych futrzaków: wszystkich kocha, każdemu pragnie poświęcić wystarczająco dużo uwagi, o każdego zadbać. Jednym z jej pupili jest Angel, nieśmiały króliczek marzący o tym, by zostać pochwalonym za jakiekolwiek umiejętności. Wszystko zaczęło się od przedstawienia w namiocie cyrkowym Flima i Flama. Dwóch oszustów tym razem zajmuje się promowaniem króliczych talentów. Można u nich spotkać króliczki wykonujące imponujące akrobacje, biorące udział w niezwykłych sztuczkach magicznych i przez to przykuwających wzrok zgłodniałej sensacji publiczności. Angel także marzy o takiej sławie. Niestety złośliwi i bardzo krytyczni właściciele króliczego cyrku orzekają, że nie ma on w sobie żadnych umiejętności i im taki królik bez talentów nie jest potrzebny. Przybity tą niesprawiedliwą oceną Angel postanawia zrobić coś niezwykłego, niespotykanego, coś czego jeszcze nie zrobił żaden przedstawiciel jego gatunku: zostać królikiem pasterskim. O ile pies pasterski ma zadanie łatwe, bo bez problemu wykonuje polecenia trenera, potrafi zapanować nad owcami, o tyle uparty i jednocześnie słodko wyglądający króliczek ma zadanie utrudnione. Pomagająca mu w nauce Fluttershy coraz bardziej wątpi w powodzenie ich akcji. Jakby tego było mało wielkimi krokami zbliża się wielki turniej weryfikujący pasterskie umiejętności. Czy do tego czasu Angel nauczy się, że tylko dzięki posłuszeństwu wobec swojej opiekunce będzie mógł osiągnąć sukces? Czu będzie gotowy na udział w zawodach? Przekonajcie się sami.
„Fluttershy i Fantastyczny Festiwal Futrzaków” to piękna opowieść o poszukiwaniu swoich zalet, ukrytych talentach, pokazująca, jak dzięki pracowitości i uporowi możemy spełnić marzenia. Potrzebne jest nam też wsparcie przyjaciół.
Główna bohaterka jest wzorcem opiekuna, który zdaje sobie z wielu barier, ograniczeń i mającego przekonanie, że ze starań nic nie będzie. Zamiast głośno wypowiadać swoje uwagi woli je przemilczeć, aby nie zranić Angela. Zamiast krytyki daje mu wsparcie, które (dzięki pomocy przyjaciół) może zdziałać cuda. Opowieść o kucyku może wiele nauczyć nie tylko dzieci, ale i nas rodziców, którzy poszukują idealnych wzorców pozwalających najlepiej wspierać rozwój umiejętności naszych dzieci.
Książka doskonale sprawdzi się jako lektura dla przedszkolaków oraz uczniów nauczania początkowego. Duża czcionka, niedługie rozdziały, sprawią, że dziecko może skupić się na lekturze. Całość wzbogacono szkicami kucyków, co może zostać wykorzystane jako wzór do rysowania lub kolorowanka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz