Etykiety

środa, 22 marca 2017

"Georgia. Powieść o Georgii O’Keffie" Dawn Cliffton Tripp

Georgia O’Keeffe, jej związek z charyzmatycznym fotografem Alfredem Stieglitzem i walka o artystyczną niezależność – w tej niezwykle zmysłowej powieści Dawn Tripp zabiera nas w fascynującą podróż w świat fikcji historycznej.
„W swojej mistrzowskiej powieści Dawn Tripp dosłownie burzy granicę między pisarzem a postacią, pozwalając nam usłyszeć głos O’Keeffe i zrozumieć jej wizję życia. Georgia to niesamowita, genialna książka o tym, co to znaczy być artystką i kobietą, o napięciu między miłością a potrzebą wolności. Każda strona zachwyca zmysłowością i wciąga czytelnika w intrygujący świat nowojorskich artystów dwudziestolecia międzywojennego. Ta książka stanowi ostateczny dowód na to, że zarówno Georgia O’Keeffe, jak i Dawn Tripp to wielkie artystki.”
B.A. Shapiro, autorka bestsellerów „New York Timesa” The Art Forger oraz The Muralist

Dawn Tripp jest autorką powieści Moon Tide, The Season of Open Water oraz bestselleru Game of Secrets. Publikowała w „The Virginia Quarterly Review”, „The Believer”, „The Rumpus”, „Psychology Today”, oraz NPR. Została nagrodzona Massachusetts Book Award za beletrystykę. Jest absolwentką Harvardu. Mieszka w Massachusetts z mężem i dwoma synami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz