Etykiety

czwartek, 12 października 2017

Adrianna Zabrzewszka "My Little Pony the movie. Kocham ten film"Znany wszystkim serial animowany „My Little Pony: Przyjaźń to magia”  zdobył wielu miłośników wśród młodych widzów. Jednak historia kucyków nie zaczęła się od filmów lub komiksów (jak zwykle to bywa), ale od zabawek: figurek zaprojektowanych przez Bonnie Zacherle. Kucyki charakteryzowały się kolorowymi ciałami, długimi, kolorowymi grzywami i ogonami wykonanymi z nylonowych włosów oraz znaczkami na bokach. Od czasu powstania pierwszych figurek ich wygląd kilka razy ulegał zmianie, a ostatnia „poprawka” wiąże się z powstaniem serialu i komiksów opartych na serialu, który stworzyła Lauren Faust, znana też z „Atomówek” i „Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”. Posiadający elementy humorystyczne i pouczające serial przyciąga wielu widzów nie tylko wśród dzieci.
Akcja skupia się wokół Twilight Sparkle, młodego jednorożca lubiącego uczyć się magii pod okiem księżniczki Celestii panującej nad Equestrią. Jej pomocnikiem jest młody smok Spike. Kiedy przychodzi czas na poznanie najważniejszej tajemnicy magii: magii przyjaźni, księżniczka wysyła swoją uczennicę do Ponyville, gdzie ma za zadanie znaleźć sobie przyjaciół i raz w tygodniu pisać list z informacją czego się nauczyła. Nie zabraknie tam walk z siłami ciemności, zabawy, organizowania ważnych wydarzeń. Kolejne odcinki serialu animowanego oraz filmów toczą się wokół nowych wyzwań. Tak jest i tym razem. „My Little Pony” po raz kolejny podbijają kinowe ekrany, a księgarnie i sklepy z zabawkami przepełniają gadżety pozwalające dzieciom zabrać magię kina do domu.
Akcja nowego filmu toczy się wokół jednorożca Tempest, która w młodości straciła swój róg i nie może przez to używać swojej magii, przez co coraz bardziej popada w obsesję na tym punkcie i staje się łatwą ofiarą manipulacji Storm Kinga obiecującego jej przywrócić róg w zamian za pomoc w zdobyciu Equestrii.
Opowieść zaczyna się od Festiwalu Przyjaźni świętowanego w Canterlocie, do którego przybywają kucyki z ze wszystkich stron świata. Gdy wszyscy czekają na moment, w którym światła księżyca i słońca oraz blask zorzy za sprawą połączonej magii księżniczek stworzą idealny świetlny show, mający uświetnić główną atrakcję, nad miastem zbierają się czarne chmury i pojawia się Tempest opanowująca zamek i więżąca księżniczki. Twilight Sparkle udaje się uciec i wyruszyć z przyjaciółkami na poszukiwania Królowej Hipogryfów, która może im pomóc. Wędrówka obfituje w wiele zwrotów akcji i pozwala przenieść się do filmowego świata.
Solidna oprawa, piękne ilustracje będące klipami z filmu animowanego, prosty język oraz niedługa czytanka skutecznie przyciągają młodych miłośników kucyków i zachęcają do czytania. Książka doskonale oddaje historię zawartą w kinowej opowieści. Piękne obrazy z filmu przeniesiono na karty książki i wzbogacono o bardzo dobrze napisaną historię kinowych bohaterów. Całość oprawiono w solidną oprawę. Lekturę polecam wszystkim miłośnikom filmu i nie tylko. Opowieść napisano w taki sposób, że bez problemu odnajdą się w niej także ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć jej w kinie.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza