Etykiety

środa, 18 października 2017

"My little pony. Przygodowe łamigłówki"
Ulubieni bohaterowie skutecznie mogą zachęcić dzieci do rozwijającej zabawy. Pojawienie się kolejnej odsłony lub części filmu animowanego sprawia, że młodzi odkrywcy chętnie sięgają po gadżety z poznanymi w kinie postaciami. Nowy film o kucykach będzie doskonałą bazą wyjścia. Komiksy o kucykach należą do tej samej grupy, co rysunkowe opowieści o Transformersach: powstały po powodzeniu zabawek i w celu promocji figurek. Kojarzące się z serialem „My Little Pony: Przyjaźń to magia” kucyki projektu Bonnie Zacherle doskonale wpisały się w dziecięce potrzeby. Kucyki charakteryzowały się kolorowymi ciałami, długimi, kolorowymi grzywami i ogonami wykonanymi z nylonowych włosów oraz znaczkami na bokach. Od czasu powstania pierwszych figurek ich wygląd kilka razy ulegał zmianie, a ostatnia „poprawka” wiąże się z powstaniem serialu i komiksów opartych na serialu, który stworzyła Lauren Faust, znana też z „Atomówek” i „Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”. Posiadający elementy humorystyczne i pouczające serial przyciąga wielu widzów nie tylko wśród dzieci. Wtedy też moda na kucyki nieco się rozszerzyła.
Akcja wszystkich odcinków skupia się wokół Twilight Sparkle, młodego jednorożca lubiącego uczyć się magii pod okiem księżniczki Celestii panującej nad Equestrią. Jej pomocnikiem jest młody smok Spike. Kiedy przychodzi czas na poznanie najważniejszej tajemnicy magii: magii przyjaźni, księżniczka wysyła swoją uczennicę do Ponyville, gdzie ma za zadanie znaleźć sobie przyjaciół i raz w tygodniu pisać list z informacją czego się nauczyła. Nie zabraknie tam walk z siłami ciemności, zabawy, organizowania ważnych wydarzeń. Każdy odcinek jest odrębną opowieścią i można po nie sięgać wybiórczo, ponieważ nie nawiązują do wcześniejszych wydarzeń i nie każą ich pamiętać. Nowe przygody obfitują w nowe niebezpieczeństwa i zagrożenia dla świata kucyków. Tych klimatów nie zabraknie też najnowszemu filmowi, który stanie się doskonałym pretekstem do sięgnięcia po wiele materiałów edukacyjnych: od czytanek, przez malowanki po łamigłówki.
„Przygodowe łamigłówki” to jedna z wielu propozycji Wydawnictwa Egmont. Znajdziemy w niej sprawdzian z wiedzy o kucykach, zadania rozwijające spostrzegawczość i logiczne myślenie. Nie zabraknie też labiryntów, puzzli (naklejek), elementów do kolorowania, łamigłówek słownych, rysunkowego sudoku, domina, rysowania po kropkach, zabawy w skojarzenia, a także nauki rysowania wg wzoru. Różnorodność zadań sprawia, że dzieci nie nudzą się w czasie rozwiązywania zagadek. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom kucyków pony będących uczniami nauczania początkowego.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza