Etykiety

środa, 25 października 2017

"Psy czy koty? Agnieszki Mielech

Premiera najnowszej książki Agnieszki Mielech "Psy czy koty?
1. tom nowego cyklu Komiks i opowiadania z serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” Agnieszki Mielech.
Po raz pierwszy w serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn: KOMIKS I OPOWIADANIA.
Znani bohaterowie. Nowe przygody. Świetne ilustracje.
Tajny Klub Superdziewczyn wraca nad morze. Na ekipę w trakcie weekendowego wypadu czekają same atrakcje - plaża, woda i mnóstwo swobody!  Gwoździem programu są jednak urodziny Emi i wielka niespodzianka, którą szykują jej najbliżsi - urodzinowa impreza na plaży! Ale Emi ma tylko jedno życzenie: od dawna marzy o własnym psie! Niestety musi się zadowolić wielką maskotką. Do tego w Tajnym Klubie wybucha spór pomiędzy zwolennikami psów i miłośnikami kotów, kto jest górą. W trakcie wycieczki rowerowej przyjaciele spotykają zabłąkane zwierzątko - to  pies ulubionej przez Emi rasy cavalier king charles spaniel. Dziewczynka uważa, że to znak od losu i zajmuje się zgubą najlepiej jak potrafi. Niestety, psiak jest smutny i osowiały, a inni pupile Tajnego Klubu, którzy towarzyszą w wyprawie - Czekolada i kot Fiolka - niechętnie patrzą na "nowego". Wkrótce Tajny Klub rozpoczyna nową misję i piesek szczęśliwie wraca do swoich właścicieli.
Z okazji premiery książki zapraszamy na warsztaty kreatywne z Agnieszką Mielech oraz Magdaleną Babińską
SĄ KOMIKSY TYLKO DLA DZIEWCZYN!
Gdzie? 
Krakowskie Targi Książki, sala Praga A
Kiedy?
28 października (sobota)
O której?
Start o 13:00
 W programie:
- prezentacja serii
- warsztaty: Jak powstaje komiks?
- zabawy interaktywne z udziałem dzieci (konkurs: praca nad własnym komiksem)
- rozstrzygniecie konkursu.
Mnóstwo fantów, nagród i upominków oraz świetna zabawa i uśmiechy gwarantowane!
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Seria przeznaczona dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, już czytających bądź rozpoczynających tę przygodę, prezentuje przygody zaczerpnięte wprost z życia małych ludzi i zabawną historyjkę kryminalną, która dodaje opowieści emocji. Seria koncentruje się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, która mieszka z rodzicami w dużym mieście oraz grupy jej zwariowanych przyjaciół. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy jest w zerówce i za rok ma rozpocząć naukę w szkole. Wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, którego hasło to: "nigdy więcej nudy". Wkrótce do klubu wstępują także: nowo poznana na osiedlu muzykalna Faustyna i Flora - największa rywalka Emi  - starsza od niej o rok córka Pani Laury Zwiędły - przyjaciółki mamy Emi.
Agnieszka Mielech
Autorka serii, urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszkanka Warszawy. Absolwentka Polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawiei Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się w książki z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn oraz Jaga Czekolada i baszta tajemnic oraz Jaga Czekolada i władcy wiatru. Mama Basi oraz pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.
Magdalena Babińska
Ilustratorka. Mama małej Matyldy, która stanowi dla niej niekończące się źródło inspiracji. Ilustruje publikacje dla najmłodszych, takie jak np. książeczki Zgaduj z Czuczu i XploreTeam, "Świetlik w Ciemności" Jakuba Ćwieka, "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn", "Jaga Czekolada" Agnieszki Mielech. Rysuje setki ilustracji do podręczników dla przedszkolaków i szkolniaków. Prywatnie fanka wszelkiej fantastyki i komiksów. Twórca ilustracji do książek z gatunku urban fantasy Anety Jadowskiej. Rysuje przygody swojej córki: www.facebook.com/matyldadaily. Jej prace można znaleźć tu: www.dedodesign.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/masebi


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza