Etykiety

środa, 21 kwietnia 2021

"Młodzi Tytani Akcja! Bajki 5 minut przed snem"Czytanie przed snem to zawsze pretekst do rozmów z dziećmi o sprawach ważnych i poważnych. Do tego pozwala budować więź, rozwijać wyobraźnię, tworzyć poczucie bezpieczeństwa oraz poszerzać zainteresowania. To świetny moment, aby sięgnąć po książki z bohaterami bliskimi naszym pociechom. Tu świetnie sprawdzi się seria książek „Bajki 5 minut przed snem”, w której znajdziemy opowieści o koniach, Smerfach, Maszy i Niedźwiedziu, Heniuślu,, Tytanach, Kubusiu Puchatku i wiele, wiele innych. Każde dziecko znajdzie w tej serii coś dla siebie. My sięgnęłyśmy po „Spirit”, ponieważ córka kocha konie oraz „Teen Titans Go!”. Seriali animowanych, których opowieści są adaptacjami nie znamy, ale tematyka nas bardzo zainteresowała. Historie zawarte w obu publikacjach pozwalają nam poznać znaczenie przyjaźni oraz pokazać, że nie ma takich samych ludzi.
Nie znałyśmy serialu animowanego „Teen Titans Go!”, kiedy do naszego domu trafiła książka z serii „Bajki pięć minut przed snem” zawierająca przygody z jego bohaterami. Szybko jednak weszłyśmy w klimat przygód tytanów i uległyśmy ich czarowi. A wszystko przez to, że są to postacie niesamowicie różnorodne. O ich odmiennościach dowiemy się na początku lektury, gdzie poznajemy wszystkich bohaterów. Później zostajemy wciągnięci w wir interesującej akcji pozwalającej lepiej poznać charaktery oraz upodobania mieszkańców Jump City. Wchodzimy w świat pozwalający nam odkryć, że śmieci czasami mogą być przydatne, ulubione potrawy innych mogą także i nam bardzo smakować, upiory wcale nie muszą być straszne, czasami trzeba pomóc przyjaciołom odzyskać wiarę w siebie, a innym razem zarazić ich czytaniem książek lub zabrać na wycieczkę. Do tego odkryjemy cuda przyrody oraz niebezpieczeństwo dziecinnienia. Niezwykli bohaterzy pomagają zrozumieć młodym czytelnikom, że każdy jest inny, ma inne umiejętności, talenty, upodobania oraz w odmiennie może wpłynąć na otoczenie i bliskich.
Bohaterzy żyją w pięknej wspólnocie. Nie ma tu miejsca na dłuższe nieporozumienia, waśni. Jeśli do takich dochodzi to konflikty szybko są rozwiązywane, kończone pouczającymi wnioskami. Jesteśmy niby w świecie superbohaterów i możemy oczekiwać całego mnóstwa niebezpieczeństw, przemocy. One pojawiają się, ale dzięki zespołowej pracy i pozytywnym postawom mogą być niwelowane.
Książka zabiera nas do świata Młodych Tytanów, grupy superbohaterów, w skład których wchodzą: Robin, Gwiazdka, Raven, Cyborg i Bestia. Nie mamy tu ratowania świata. Za to jest jego naprawianie. To młodzi bohaterzy zaczynają od siebie. Książka w komediowy sposób opisuje codzienne życie, problemy i wybryki nastoletnich bohaterów, mieszkających razem.
W publikacji znajdziemy wiele pouczających przesłań: od przekonania, że pozory mylą po prawdę na temat tego, że każdy z nas może zdziałać wiele, jeśli tylko działa zespołowo. W tym zbiorze znajdziemy siedem opowieści uświadamiających dzieciom, że trzeba dbać o przyjaciół oraz pokazujących, że rywalizacja musi być uczciwa. Akcja jest dość prosta i toczy się wokół prostych chwytów, że jedna rzecz porusza całe domino wydarzeń.
„Teen Titans Go! Bajki 5 minut przed snem" wydano na dobrej jakości papierze w trwałej, ale elastycznej oprawie. Całości dopełniają wyjątkowo sympatyczne ilustracje doskonale korespondujące z zawartym w publikacji tekstem. Piękne kadry z serialu sprawią, że młodzi czytelnicy będą zachwyceni. Postacie nie są przerysowane, ale kreska jest prosta i dość charakterystyczna. Wszystko utrzymano w żywej tonacji kolorystycznej. Jako całość "Teen Titans Go! Bajki 5 minut przed snem" stają się dobrym wprowadzeniem dziecka w świat serialu animowanego oraz zachęcą do sięgania po książki, a rodzicom pomogą sięgnąć po historie promujące pozytywne wzorce społeczne. Zdecydowanie polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz