Etykiety

czwartek, 15 kwietnia 2021

"Spirit Riding Free. Bajki 5 minut przed snem"

Czytanie przed snem to zawsze pretekst do rozmów z dziećmi o sprawach ważnych i poważnych. Do tego pozwala budować więź, rozwijać wyobraźnię, tworzyć poczucie bezpieczeństwa oraz poszerzać zainteresowania. To świetny moment, aby sięgnąć po książki z bohaterami bliskimi naszym pociechom. Tu świetnie sprawdzi się seria książek „Bajki 5 minut przed snem”, w której znajdziemy opowieści o koniach, Smerfach, Maszy i Niedźwiedziu, Heniuślu,, Tytanach, Kubusiu Puchatku i wiele, wiele innych. Każde dziecko znajdzie w tej serii coś dla siebie. My sięgnęłyśmy po „Spirit”, ponieważ córka kocha konie. Serialu animowanego nie znamy, ale zawsze chętnie sięgamy po opowieści na jego podstawie. Historie zawarte w książce pozwalają poznać nam początki wielkiej przyjaźni i ciekawe życie z dala od miejskiego zgiełku.
Opowieść zaczyna się od przeprowadzki. Lucky z dużego miasta razem z ciocią przyjeżdża na prowincję, gdzie mieszka jej ojciec. Dziewczynka nie jest zachwycona tą zmianą. Nie tylko musi rozstać się z dawnymi przyjaciółkami, ale też w nowym miejscu nie zna nikogo i nie wie, czy będzie tu się dobrze czuła. Zmiana miejsca zamieszkania to dla niej jedna wielka niewiadoma. Szybko okaże się, że niepotrzebnie się martwiła, bo w każdym miejscu można spotkać ciekawych ludzi posiadających podobne do naszych zainteresowania oraz zmierzyć się z ciekawymi wyzwaniami, pouczającymi lekcjami. Bohaterka już na początku poznaje swojego rumaka i szybko odkrywa, że przed nią sporo nauki, aby mogła być dobrą amazonką. Jednym z wyzwań będzie przygotowanie się do rajdu. Przyjaciółki postarają się też znaleźć skarb, zrozumieją, że współpraca jest lepsza od rywalizacji. Do tego pojawi się też motyw znęcania się nad zwierzętami oraz narażania się na niebezpieczeństwa. Akcja trwa od wrześniowego początku szkoły po Boże Narodzenie.
W publikacji znajdziemy wiele pouczających przesłań: od przekonania, że pozory mylą po prawdę na temat tego, że każdy z nas może zdziałać wiele, jeśli tylko działa zespołowo. W tym zbiorze znajdziemy sześć opowieści uświadamiających dzieciom, że trzeba dbać o przyjaciół oraz pokazujących, że rywalizacja musi być uczciwa. Bohaterce też nie zawsze udaje się osiągnąć cel, a czasami okazuje się on inny niż zakładano na początku. Do tego czyniąc dobrze bywa podejrzana o szkodzenie.
„Spirit. Bajki 5 minut przed snem" wydano na dobrej jakości papierze w trwałej, ale elastycznej oprawie. Całości dopełniają wyjątkowo sympatyczne ilustracje doskonale korespondujące z zawartym w publikacji tekstem. Piękne kadry z serialu sprawią, że młodzi czytelnicy będą zachwyceni. Postacie nie są przerysowane, ale kreska jest dość charakterystyczna. Wszystko utrzymano w żywej tonacji kolorystycznej. Jako całość "Spirit. Bajki 5 minut przed snem" stają się dobrym wprowadzeniem dziecka w świat serialu animowanego oraz zachęcą do sięgania po książki, a rodzicom pomogą sięgnąć po historie promujące pozytywne wzorce społeczne. Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz