Etykiety

wtorek, 15 czerwca 2021

"Okruchy gorzkiej czekolady. Rachunek nieprawdopodobieństwa" Elżbieta Sidorowicz


Właśnie czytam trzeci tom "Okruchów gorzkiej czekolady" Elżbiety Sidorowicz. Książka ukaże się w lipcu. Plik dostałam jakiś czas temu i tak troszkę zwlekałam z czytaniem, a zwlekałam z bardzo ważnego powodu: książki tej autorki pochłaniają i trudno się od nich oderwać, a ja miałam mnóstwo różnych ważnych zajęć, więc bałam się, że zniknę w lekturze. I teraz zniknęłam.
Mogę Wam powiedzieć, że jest obłędna. Niby wiemy, co czuje bohaterka, niby wiemy, co się działo (z tomu drugiego), ale to nie sprawia, że ten trzeci staje się mniej atrakcyjny. Pisarka naprawdę potrafi oczarować słowem, porwać fabułą.

Opis ze strony wydawcy:
Jak może się czuć genialny matematyk, specjalista od algorytmów szyfrujących, kiedy na skutek niezrozumiałej afery, w którą został wplątany, nie może podjąć żadnej pracy naukowej i zmuszony jest zatrudnić się jako nauczyciel w liceum?
Jak może się czuć młody mężczyzna, który spotkał największą miłość swego życia i z różnych przyczyn nie może wyznać swego uczucia dziewczynie, w której się zakochał?
Paweł Jeż to facet z problemami, ciągną się za nim nierozwiązane sprawy. Przez przypadek trafia do liceum plastycznego, w którym uczy się Ania Kielanowicz. Okrzyknięty przez uczniów Potworem, poturbowany psychicznie, śmiertelnie zakochany, próbuje jakoś wyprowadzić swoje życie na prostą, lecz krok w krok idą za nim ludzie z przeszłości, którą dawno chciałby zostawić za sobą. Czy uda mu się przeniknąć aferę, która zrujnowała mu życie? Co będzie z jego wielką miłością?

Rachunek nieprawdopodobieństwa jest ostatnią częścią cyklu Okruchy gorzkiej czekolady.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz