Etykiety

piątek, 9 października 2015

Irina Matveikova "Inteligencja trawienna. Holistyczne spojrzenie na nasz drugi mózg"http://www.wydawnictwo.swiadomezycie.eu/nowosci/44-inteligencja-trawienna#.Vhdg1SveLeM
Irina Matveikova, Inteligencja trawienna. Holistyczne spojrzenie na nasz drugi mózg, tł. Janusz Ochab, Warszawa „Świadome Życie” 2015
Diety w trakcie różnorodnych chorób to już temat znany i wprowadzany już przez starożytnych. Kiedy nasz organizm zaczyna wpływać na nasze samopoczucie, a wyniki badań nie wykazują schorzeń zaczynamy  przyglądać się innym czynnikom wpływającym na nas. Każdy chce czuć się świetnie. Zdrowy tryb życia jest tematem coraz ważniejszym. Coraz bardziej jesteśmy świadomi możliwości i słabości naszego organizmu oraz chcemy jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem. W natłoku obowiązków, ciągłego pędu, jedzenia czegokolwiek w pośpiechu, a następnie głodzenia się jest to niemożliwe, Nasz organizm przeżywa fundowane mu huśtawki.
Irina Matveikova przekonuje nas, że funkcjonowanie naszego ciała zależy od tego, co fundujemy naszemu centrum ciała, czyli jelitom. Odpowiednia dieta pozwala nam uwolnić się od wielu dolegliwości oraz uchronić przed szeregiem chorób, a wszystko dlatego, że posiadamy mózg jelitowy odpowiedzialny za wiele procesów w ciele. Wzajemne oddziaływania mózgu w czaszce i jelitowego wpływa na nasze życie, kształtuje nasze sukcesy i porażki.  Autorka uświadamia nas jak bardzo jesteśmy zależni od procesów trawienia w naszym organizmie. Może nam się to na pierwszy rzut oka wydawać bardzo naiwne, ale po analizie wielu chorób, zastosowania różnorodnych diet, które czasami sprawiają wrażenie pozbycia się trucizny z ciała, dochodzimy do wniosku, że może być w tym sporo prawdy.
W książce znajdziemy proste wprowadzenie oraz liczne wskazówki, jasne przepisy wskazujące nam optymalne podejście do własnego organizmu i jego procesów metabolicznych. Jest to publikacja, która każdemu uświadomi jakie błędy w żywieniu popełnia i w jaki sposób wpływa to na jego samopoczucie, odporność, choroby układu trawienia. Wielkim plusem spojrzenia zawartego w książce jest łączenie wszystkich aspektów naszego ciała, organizm postrzegany jako kosmos, w którym musi istnieć równowaga.
Napisana łatwym, opisowym językiem publikacja jest godna uwagi. Pozycję tę szczególnie polecam osobom dbającą o zdrowy tryb życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz