Etykiety

sobota, 17 października 2015

Ken Davis "Tajemnice dynamicznej komunikacji"http://www.sklep.slowaimysli.pl/index.php/poradniki/tajemnice-dynamicznej-komunikacji.html
Ken Davis, Tajemnice dynamicznej komunikacji, wstęp Michael Hyatt, tł. Agnieszka Rydz, Lublin „Słowa i Myśli” 2014
Może nie każdy z nas chciałby przemawiać do tłumów, być świetnym mówcą, ale każdy z nas chce mówić tak, aby słuchający nas zrozumieli. Niestety z tym przeważająca większość osób ma problemy, które wynikają nie tylko z braku chęci współpracy drugiej strony, ale na przekazywaniu niejasnych komunikatów.
Ken Davis uświadamia nas jak wiele błędów popełnia każdy z nas. Wielcy mówcy nie są od nas lepsi. Poza umiejętnością długiego efektownego przemawiania nie potrafią efektywnie przekazać swoich myśli. Autor daje nam wiele wskazówek w jaki sposób pracować z problemem, jak budować wypowiedź, jak nawiązywać więź ze słuchaczami, w jaki sposób przygotowywać się do wystąpień, na co zwracać uwagę. Te pojedyncze elementy w oderwaniu od innych wydają się nieistotne, ale diabeł tkwi w szczegółach i autor nie boi się pokazać jak bardzo uczył się na własnych błędach, co wyniósł z cudzych porażek.
Droga do idealnych przemówień opisana przez autora sprawi, że zaczniemy inaczej patrzeć na przygotowywane materiały, sposoby własnej pracy. Ken Davis zapewnia nas, że dzięki codziennemu poszerzaniu horyzontów, ćwiczeniom językowym nasza sprawność językowa będzie bieglejsza, a przygotowania do przemówień nie tylko mniej męczące, ale i krótsze. Do tego słuchacze zainteresują się przekazywanymi treściami, przez co łatwiej będzie nam również na nich wpływać.
Opisana metoda SCORRE znajdzie zastosowanie na każdym etapie edukacji: od szkoły podstawowej po profesurę. Uważam, że po książkę może sięgnąć każdy, kto tylko chce poprawić swoje umiejętności. Książkę czyta się bardzo dobrze. Przejrzysta struktura, mała powtórka materiału sprawiają, że utrwalamy to, co przekazuje nam autor. Po przeczytaniu pozostaje zastosować nam jego rady w praktyce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz