Etykiety

wtorek, 20 października 2015

Rafał Wejner "O osiołku i cyrkowym fikołku" il. Wojciech Wejnerhttp://www.bajdaraj.com/oferta.html
Rafał Wejner, O osiołku i cyrkowym fikołku, il. Wojciech Wejner, Poznań „Bajdaraj” 2015 
Każdego dnia na pastwisko do osiołka przychodzą dzieci, które się z nim bawią. Pewnego dnia jednak się nie zjawiają, a w pobliżu pojawia się namiot cyrkowy. Smutny czworonóg odkrywa, że tam poszli jego towarzysze codziennych zabaw. Postanawia powalczyć o uwagę swoich przyjaciół i wieczorem staje się gwiazdą cyrkową. Idąc po linie traci równowagę i spada na siatkę. Dzieci rozpoznają w tym akrobacie swojego towarzysza codziennych zabaw i wracają z nim na łąkę.
Niewielka książeczka z dużą ilością ilustracji, niedługim tekstem sprawia, że staje się ona doskonałą lekturą w czasie spaceru, podróży czy w trakcie usypiania. Tekst doskonale odzwierciedla to, co zaprezentowano na ilustracjach, dlatego dziecko po lekturze z rodzicem bez problemu (na podstawie ilustracji) opowie o przygodach osiołka.
„O osiołku i cyrkowym fikołku” Rafała Wejnera to doskonała lektura ćwicząca pamięć dziecka, zabierająca je w świat wyobraźni i książek w każdym miejscu. Dzięki rozmiarom bez problemu zmieści się do torebki, nie będzie ciążyła dziecku w jego plecaku lub torbie. Estetyczne ilustracje wykorzystujące prostą linię i piękne kolory sprawiają, że książka przyciąga wzrok najmłodszych. Lekturę tę polecam dzieciom od drugiego roku życia. Moja córka chętnie sięga po książeczki Wydawnictwa Bajdaraj. Towarzyszą jej one w czasie podróży oraz w przedszkolu, gdzie czyta je z innymi dziećmi.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz