Etykiety

wtorek, 20 października 2015

Rafał Wejner "O prosiaczku zmarzlaczku" il. Wojciech Wejnerhttp://www.bajdaraj.com/oferta.html
Rafał Wejner, O prosiaczku zmarzlaczku, il. Wojciech Wejner, Poznań „Bajdaraj” 2015
Zbliżająca się zima nie nastraja dobrze. Zimno, mokro, nie można kąpać się czy pluskać w basenie ustawionym na trawniku, chodzić na bosaka. Wiatr i chłód zmuszają prosiaczka do planów ucieczki w ciepłe miejsce. A gdzie jest najcieplej? Oczywiście w Afryce. Prosiaczka nie stać na samolot i autobus, ale ma balon, którym wzbija się w powietrze i wędruje baaaardzo daleko. Uradowany widokiem egzotycznych zwierząt ląduje. Radość ze zmiany  klimatu nie trwa długo, ponieważ prosiaczek uświadamia sobie, że wylądował w zoo.
Niedługa, zabawna opowieść o prosiaczku wzbogacona interesującymi ilustracjami o ciepłych kolorach, licznych zwierzętach sprawia, że dzieci chętnie sięgają po tę książeczkę. Niewielkie rozmiary, niedługi tekst, będący subtelnym uzupełnieniem ilustracji sprawia, że dzieci chętnie słuchają, a później same opowiadają przygody prosiaczka. Dzięki tej niedługiej opowieści mały czytelnik może ćwiczyć swoje umiejętności językowe. Ponad to duża czcionka zachęca do samodzielnego czytania.
Książkę polecam dwulatkom oraz przedszkolakom. Moja córka uwielbia opowieści o zwierzętach, dlatego ta lektura doskonale wpisuje się w jej gusty czytelnicze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz