Etykiety

czwartek, 22 października 2015

Mariusz Niemycki "Strach to za mało, czyli grubsza afera" il. Agnieszka Semaniszyn-Konathttp://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1692&tytul=Strach-to-za-ma%C5%82o,-czyli-grubsza-afera
Mariusz Niemycki, Strach to za mało, czyli grubsza afera, il. Agnieszka Semaniszyn-Konat, Kraków „Skrzat” 2015
Patryk, Tobi, Maciek, Basia i Oliwka to zgrana paczka przyjaciół z Bukowej Góry. Z powodu wakacji, nadmiaru czasu dzieci szukają kolejnych pretekstów do przeżycia interesującej przygody. Długie ciepłe dni bez obowiązkowych zajęć, przepełnione spędzaniem czasu na wsi sprawiają, że bohaterowie szukają niepokojących zjawisk. Każde dziwne zachowanie czy nieprawidłowość nie ujdzie ich uwadze. Dziura w płocie, uciekające kury, wydeptana trawa może stać się początkiem poważnego śledztwa, które wygląda bardzo niebezpiecznie i nie wiadomo dokąd nas zaprowadzi. Przy okazji trafiamy na obraz uwięzionych ludzi, dowiadujemy się o młodym dezerterze, którego trzeba natychmiast sprowadzić do bazy wojskowej. Przez dociekliwość piątka przyjaciół odkrywa zniknięcie rodziny Wasielaków. Tropienie porywaczy, odkrywanie tajemnic Igora Wasielaka, szukanie przyczyn dezercji jego syna i wiele zwariowanych wydarzeń sprawią, że młody czytelnik nie będzie się nudził.
Poza bogatą i szybka akcją autor wzbogaca książkę przemycaniem informacji z różnych nauk, wzbogaca słownictwo. Książkę polecam uczniom szkoły podstawowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz