Etykiety

piątek, 3 czerwca 2016

Cherry Hartman "Bądź dla siebie dobry. Elfie pogotowie" il. R.W. Alleyhttp://sklep.zysk.com.pl/badz-dla-siebie-dobry.html
Cherry Hartman, Bądź dla siebie dobry. Elfie pogotowie, il. R.W. Alley, tł. Ernest Bryll, Marta Bryll, Poznań „Zysk i S-ka” 2016
Nasza codzienność to często pęd, stawianie sobie zbyt wielkich wyzwań, porównywanie siebie z innymi, pozwalanie na obrażenia nas i ciągła negatywna samokrytyka oraz szukanie wad u innych. Wszystko przez to, że zostaliśmy wychowani w świecie negatywnych wzorców, narzucania nam i innym czasami niepotrzebnych zasad i doktryn. Jako dorośli możemy nauczyć się dobroci i miłości dla siebie. Życie zgodne z własnymi predyspozycjami sprawi, że będziemy szczęśliwsi, spokojniejsi i lepsi dla siebie oraz otoczenia.
„Bądź dobry dla siebie. Elfie pogotowie” to niewielkich rozmiarów książeczka z radami, które można nosić w torebce lub plecaku, które można czytać samodzielnie, z kimś bliskim, a nawet z dzieckiem. Proste myśli będą doskonałym pretekstem do autorefleksji lub rozmów. Rady są bardzo ogólne. Autor nie daje nam gotowych przepisów na nasze życie tylko subtelne wskazówki: „Nie bądź zbyt surowy dla siebie. Pomyśl, czego pragniesz, i postaraj się o to”. Cherry Hartman tłumaczy nam, że mamy prawo do błędów, przepracowania, proszenia o pomoc, odmawiania.
Książkę wzbogacono subtelnymi ilustracjami. Szkice można wykorzystać jako bardzo osobistą kolorowankę. Zabawne i doskonale współgrające z tekstem obrazki R.W. Alley’a sprawiają, że ten nietypowy poradnik nabiera baśniowego wymiaru.
„Bądź dobry dla siebie” to interesująca propozycja do autoterapii. Przekonamy się, że uwolnienie się od złych emocji sprawia, że możemy żyć szczęśliwie, pełniej i być bardziej pewnym siebie, a do tego lepiej pracować, spełniać swoje marzenia, rozwijać się. Autor przekonuje nas, że akceptacja i miłość do siebie pozwolą nam kochać innych, nasze szczęście sprawi, że będziemy mogli obdarować sobą innych.
Książkę polecam każdemu, kto czuje, że jego życie może być lepsze i chce tego.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz