Etykiety

sobota, 11 czerwca 2016

Małgorzata Podleśna "Koloruję świat"Małgorzata Podleśna, Koloruję świat, Świecie „Niko” 2009
Wiek przedszkolny to czas zdobywania umiejętności niezbędnych w szkole. Jedną z nich jest umiejętność odtwarzania wzorów, co wykorzystuje się w czasie pisania. Mięśnie dłoni można wzmacniać na różne sposoby: od zabaw z masami, przez zabawy w piasku, rzucanie kamykami, piłkami i innymi materiałami, zrywanie liści, źdźbeł, rysowanie patykiem, wyklejanie plasteliną i wiele, wiele innych. Wśród tych aktywności bardzo ważną jest kolorowanie, w czasie, którego nasze pociechy mogą ćwiczyć prawidłowe trzymanie kredki, koncentrację, precyzję oraz pracę przy stoliku.
Interesujący zbiór zadań dla naszych przedszkolaków znajdziemy w ćwiczeniach Małgorzaty Podleśnej „Koloruję świat”. Dzieci dzięki temu zeszytowi będą mogły utrwalać kolory, ćwiczyć spostrzegawczość, odwzorowywać, utrwalać kody społeczne, rysować według wzorów, wykorzystywać codzienne doświadczenia w rozwiązywaniu problemów z ćwiczeń, liczyć, oswajać się z kształtami, liczbami, zmianami pór roku, świętami. Dzięki wykropkowanym rysunkom przedszkolaki mogą rysować nawet skomplikowane kształty, a labirynty pozwolą na trenowanie koncentracji oraz spostrzegawczości.
Zadania nie ograniczają się wyłącznie do kolorowania. Dziecko będzie musiało sporo wskazywać, mówić (przy okazji rozwijać swój język), pozna nowe nazwy, utrwali orientację w przestrzeni, poćwiczy dostrzeganie różnic i podobieństw, odkryje pojęcia ilościowe. Ta różnorodność i niewielka ilość pracy, jaką trzeba włożyć w wykonanie poszczególnych poleceń pozwoli zachęcić najmłodszych do rozwiązywania kolejnych zadań.
Książka będzie również doskonałym materiałem terapeutycznym dla dzieci z różnorodnymi trudnościami. Pozwoli także śledzić rodzicom postępy pociech oraz pozwoli odnaleźć się w organizowaniu zabaw dla dzieci niechodzących do przedszkola. Dzięki zadaniom wiemy z czym nasze pociechy mają problem, co należy poćwiczyć, a jakie obszary są doskonale utrwalone. W czasie pracy dzieci będą rozwijały pracę obu półkul mózgu.
Polecam wszystkim przedszkolakom.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz