Etykiety

sobota, 11 czerwca 2016

Elżbieta Dędza "Olimpek u maluchów dla dzieci 3-4 letnich"http://wydawnictwoniko.pl/ksiazka/olimpek-u-maluchow.html
Elżbieta Dędza, Olimpek u maluchów dla dzieci 3-4 letnich, Świecie „Niko” 2010
„Olimpek u maluchów dla dzieci 3-4 letnich” Elżbiety Dędzy to zbiór zadań dla najmłodszych przedszkolaków. Zadania są tak rozmieszczone, żeby nie dekoncentrować dziecka zbyt dużą ilością bodźców na jednej stronie (ważne w przypadku najmłodszych oraz nadaktywnych dzieci, czyli z ADHD), zapewnić różnorodność oraz pozwolić na ćwiczenie różnych umiejętności. Zadania dostosowane do wieku pozwolą na kontrolę dziecięcych osiągnięć oraz pozwolą rozwinąć nowe umiejętności. Wśród zadań znajdziemy kolorowanki, proste labirynty, wycinanki, zadania sprawdzające wiedze z dnia codziennego. Nie zabraknie rysowania szlaczków, liczenia, prostych działań arytmetycznych rozwijających wyobraźnię matematyczną oraz opowieści rysunkowych, których akcję musi opowiedzieć dziecko.
Ćwiczenia doskonale sprawdzą się w pracy w domu oraz w przedszkolu. Pozwolą rodzicom samodzielnie zajmującymi się przedszkolakami ocenić czego dziecko musi jeszcze się nauczyć, z czym świetnie sobie radzi, a z czym ma problemy. Różnorodność zadań angażująca różne sfery sprawia, że dzieci w czasie zabawy się nie nudzą.
Ćwiczenia będą również doskonałym materiałem terapeutycznym dla dzieci. Proste zadania zachęcą dzieci do dalszego wysiłku i codziennej systematycznej nauki. W czasie pracy z dzieckiem należy pamiętać, że na początku kontaktu z książką będzie ono wykonywało bardzo wolno zadania, nie wszystkie polecanie mogą być dla niego jasne, dlatego będzie potrzebował pomocy. Pracę z ćwiczeniami możemy zacząć od wykonania jednego zadania i z kolejnymi dniami liczbę tę zwiększać do czasu, kiedy zobaczymy, że nasza pociecha już nie chce pracować. W ten sposób będziemy ćwiczyć długość dziecięcej koncentracji. Takie stopniowanie i wydłużanie czasu pomoże nam przygotować dzieci do pracy w szkole.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz