Etykiety

wtorek, 28 czerwca 2016

mały archeolog - różne pomysły



Upały to taki czas, kiedy zarówno dzieci, jak i dorośli mają ograniczone pole aktywności. Wysoka temperatura powoduje, że szybciej się męczymy. Dobrym pomysłem na zabawę jest zabawa w lodowego archeologa. Wystarczy w plastikowym pojemniku zamrozić małe, plastikowe zabawki (np. z Kinder niespodzianek). Zadanie dziecka polega na rozkruszeniu lodu i odzyskaniu zabawek. Idealne do takiej zabawy są drewniane (starszym dzieciom można dać metalowe) narzędzia zabawkowe (młotki, śrubokręty, piły). Materiał idealny do zabawy na trawniku przed blokiem lub w przydomowym ogrodzie. Pamiętajcie, aby dziecko znajdowało się w cieniu, miało kapelusik oraz picie.
Jeśli chcemy dostarczać naszej pociesze różnych bodźców musimy umieścić zabawki w innych materiałach, np. glinie, gipsie, piasku kinetycznym (wydobycie zwierzaków przy pomocy pędzla silikonowego).
Taka zabawa nie tylko jest dla dziecka interesująca, pozwala też rozwijać różne umiejętności: koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję, skupienie. Ukrywając za każdym razem inne zabawki nasza pociecha będzie próbowała na podstawie wyłaniających się kształtów zgadnąć, jakie zwierzątko uwalnia.
Pamiętajcie też, aby w czasie zabawy dziecka nie zostawiać samego.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz