Etykiety

niedziela, 5 czerwca 2016

Jarosław Adam Kalinowski "Miasto labiryntów"http://nk.com.pl/miasto-labiryntow/2298/ksiazka.html#.V1QDzeS83IU
Jarosław Adam Kalinowski, Miasto labiryntów, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2016
Jeśli lubicie zagadki i kolorowanki to „Miasto labiryntów” Jarosława Adama Kalinowskiego jest stworzone dla Was. Bohaterem książki jest Jarek (autor), który oprowadza małych i dużych wędrowców po mieście, w którym zwierzęta mówią, pory roku zmieniają się wg własnego uznania, bywa tam wiem wielki chaos i bałagan, trzeba ratować zwierzęta lub burmistrza (autora Jarka), pomagać w segregacji, pokonać skomplikowane labirynty prowadzące od kasy biletowych do sali kinowej, zmierzyć się z gigantycznymi potworami, przepłynąć basen, wcielić się w role hydraulika, ogrodnika, astronoma, kierowcę tankującego paliwo, pomóc panu w pralni i pani na poczcie. Nie zabraknie też odwiedzin w wulkanizacji, zoo, gdzie Marysia myje żyrafę, a pan Goro sprząta po gorylu. W pobliżu znajdziemy też motyla lubiącego latać między balonami, chłopca puszczającego łódkę po stawie z liliami wodnymi. Do tego udamy się w podróż balonem, pomożemy gołębiowi zmierzyć się z kłębami dymu. Po nabraniu wprawy w namierzaniu i przechodzeniu przez labirynty możemy też zasiąść przed radarem i pomóc w jego naprawie. I to nawet nie połowa pomysłów na zabawę, rozwijanie wyobraźni, spostrzegawczości, ćwiczenie koncentracji, budowania własnej, niepowtarzalnej przygody w mieście Jarka.
Zadania mają różny poziom trudności i można je rozwiązywać w dowolnej kolejności. Każda strona oferuje nam interesujące pomysły na spędzenie wolnego czasu, a przy okazji stanie się doskonałym materiałem do rozwijania słownictwa, kształtowania naszej wytrwałości. Interesujące ilustracje oraz nieliczne czarno-białe sprawiają, że poza rozwiązywaniem zagadek możemy kolorować.
„Miasto labiryntów” to interesująca propozycja dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć koncentrację dzieci. Ciągle nowe zadania pomogą zainteresować podopiecznych. Praca z ołówkiem pomoże w ćwiczeniu motoryki małej. Zeszyt ćwiczeń będzie doskonałym materiałem terapeutycznym dla wszystkich dzieci, a szczególnie tych, które mają problem ze spostrzegawczością, koncentrację, motoryka małą. Pomysły podsuwane w zadaniach będą doskonałymi inspiracjami do codziennych dziecięcych zabaw, w których nasi podopieczni mogą wykorzystać posiadane zabawki lub otoczenie na spacerze.
Zeszyt ćwiczeń szczególnie polecam uczniom szkoły podstawowej, którzy znajdą tam wiele zachęcających do zabawy pomysłów.
2 komentarze:

  1. W labiryncie ludzkich spraw, zagubieni Ty i ja... hehe tak jakoś mi się ta piosenka przypomniała jak przeczytałem Twój wpis:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że takie materiały nie są powszechniej używane jako pomoce dydaktyczne w szkołach.

    OdpowiedzUsuń