Etykiety

środa, 22 kwietnia 2015

Waldemar Cichoń "Popraw się, Cukierku!"

Waldemar Cichoń, Popraw się, Cukierku!, il. Dariusz Wanat, Rzeszów 2013

Z małego psotnego kotka wyrasta duży spryciarz, który chadza własnymi ścieżkami, zawsze stawia na swoim, stara się pomagać i powoli zaczyna dogadywać się z najmniejszym domownikiem (kilkunastomiesięcznym Maćkiem), a do tego potrafi udowodnić, że żadna technologia nie jest w stanie go zastąpić, bo walczy nie tylko z realnymi, ale i wyobrażonymi potworami.

Cukierek wie, że tylko swoim kocim uporem może wynegocjować swoje warunki. Zna tajemne sposoby na pozbycie się dopasowanej obroży z dzwoneczkiem, świetnie radzi sobie w obliczu zagłodzenia dietą, potrafi zmienić terminy wizyt u weterynarza, zmienić stosunek innych ludzi do kotów, a do tego organizuje swoje wakacje. Kiedy trzeba potrafi na swój własny niepowtarzalny sposób pomóc we wiosennych porządkach.

„Popraw się, Cukierku!” to trzecia część przygód kota z charakterem. Świat pokazany z jego perspektywy jest zabawny, nieco przerysowany. Żywy język, duża czcionka, piękne ilustracje i interesujące przygody zwykłego dachowca przyciągają dzieci, które mogą w postaci przebiegłego zwierzaka znaleźć też cząstkę siebie.

Wielkim plusem książki jest pominięcie istniejącej technologii, ponieważ w kocim świecie jest ona niepotrzebna. Dzięki temu nie straci ona szybko na atrakcyjności. Ponadto Waldemar Cichoń w każdej części utrzymuje tak samo wysoki poziom humoru. Razem z wszystkimi częściami polecam wszystkim przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych.


kup książkę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz