Etykiety

wtorek, 21 kwietnia 2015

Karin T. Juhl "Mój biblijny skarb"

Karin T. Juhl, Mój biblijny skarb, il. Nancy Munger, tł. Krzysztof Pachocki, Poznań „Święty Wojciech” 2015
Pierwsze książki dla dzieci muszą być solidne i estetyczne, odpowiednich rozmiarów oraz posiadać możliwość noszenia ich. „Mój biblijny skarb” doskonale spełnia te warunki. Gruba okładka nadaje się już dla kilkumiesięcznych dzieci, które na pewno spróbują zatopić w niej zęby. Sztywne, grube, dobrze klejone strony pozwolą małym niewprawnym rączkom na samodzielne przewracanie kart. Do tego na grzbiecie rączka jak przy walizce umożliwi naszej pociesze zabieranie jej wszędzie, gdzie tylko zechcą. Śliskie strony odporne są na zabrudzenia. Wszelkie ślady bez problemu można zetrzeć nawilżanymi chusteczkami.
W tej pięknej książeczce znajdziemy proste opisy ważniejszych historii z „Biblii” wzbogacone ilustracjami z wieloma zwierzętami (czyli elementami, które dla najmłodszych są bardzo ważne). Ilustrator uniknął też błędów, które pojawiają się w takich książeczkach: pamiętał, że zwierzęta jednego gatunku i różnych płci wyglądają odmiennie.
„Mój biblijny skarb” polecam dzieciom, które potrafią samodzielnie siadać (nie należy zostawiać malca samego z książką) do sześciu lat.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz