Etykiety

czwartek, 23 kwietnia 2015

Waldemar Cichoń "Jak się masz, Cukierku?"

Waldemar Cichoń, Jak się masz, Cukierku?, il. Dariusz Wanat, Rzeszów „Dreams” 2014

Uważacie, że koty to niewinne zwierzątka do przytulania. To chyba pomyliliście je z psami. Prawdziwy kot ma koci charakter, a ten zmusza go do posiadania własnego zdania na każdy temat, umiejętnego przekonywania innych do swojej opinii i chodzenia własnymi drogami, dlatego czasami w imię dobra swojego udaje chęć współpracy, która zwykle kończy się katastrofą. Tak było w przypadku wizyty w studio filmowym, gdzie Cukierek stawiał pierwsze kroki jako gwiazda. Nieudany debiut w telewizji wcale go nie zraził. Koty w końcu słyną z padania na cztery łapy, więc i Cukier z ekranu spadł na deski teatru, by później odegrać ważne role w domowych uroczystościach, które urozmaica własnymi prezentami… ale nie można powiedzieć, że nie są one od serca. Po wielu latach przebywania z rodziną i wychowywania ich pewnego dnia kocur odkrywa, że urodziny to najlepsze, co może spotkać kota, a przymusowa nocna praca u sąsiada może być męcząca. W tej części nie zabraknie też wątku romansowego… Jak on wygląda w kocim wydaniu? Co jeszcze odmieni życie sprytnego kota? Przekonajcie się sami.

„Jak się masz, Cukierku?” to kolejna część pełnych humoru opowieści o kocie. Świat widziany z jego perspektywy jest ukazany ironicznie, a czasami bardzo poważnie, bo kot to najpoważniejsze zwierze na świecie, tylko nie zawsze poważnie traktowany przez ludzi.

Książkę polecam przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Duża czcionka, interesujące ilustracje, żywy język, niedługie rozdziały sprawią, że pierwsze spotkania z książką będą interesujące.

kup książkęBrak komentarzy:

Prześlij komentarz